nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

Radio Watykańskie/k

dodane 09.06.2008 09:25

Znicz wiary - Chiny 2008

„Znicz wiary - Chiny 2008” – to nowa kampania organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przed rozpoczynającymi się 8 sierpnia w Pekinie igrzyskami olimpijskimi ma ona uświadomić Polakom, jakich nadużyć wobec chrześcijan dopuszcza się Komunistyczna Partia Chin. Jest to zarazem zachęta do konkretnej pomocy i modlitwy za ten kraj.

„O tym się nie mówi, a tymczasem 24 tysiące chrześcijan pozostaje w więzieniach, w tym przynajmniej 12 biskupów, którzy często trzymani są w ciasnych klatkach. W ciągu ostatnich czterech lat zmarło 40 biskupów. Wszyscy oni przeszli przez więzienia z wyrokami 30, 25, 15 lat – w zależności, jak się narazili Komunistycznej Partii Chin” – mówi Tomasz Korczyński z polskiej sekcji „Kirche in Not”

Akcja „Znicz wiary” będzie przebiegać wedle „zasady trzech kroków”.
Pierwszy z nich to informacja. „Przy współpracy mediów staramy się zainteresować sytuacją chrześcijan w Chinach – powiedział ks. Cisło dyrektor sekcji polskiej „Kirche in Not”
– Drugi krok to modlitwa. Każdy może się w nią włączyć, tworząc krąg solidarności. Jeśli przyjmujemy, że Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, to żadnemu członkowi tego ciała nie może być obojętne, co się z innym dzieje, bo jesteśmy nierozerwalną wspólnotą.
I wreszcie trzeci krok: tych, którzy chcą i których na to stać prosimy o wsparcie materialne”.

Zebrane fundusze zostaną przekazane m.in. na formację seminarzystów, sióstr zakonnych i katechetów, budowę kaplic oraz wydanie katechizmu i książek religijnych.

Więcej informacji o tym, jak można pomóc Kościołowi w Chinach znajduje się na stronie internetowej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie: www.pkwp.org

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik