nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 08.05.2008 11:17

Piłkarze u papieża

Piłkarski akcent miała środowa audiencja generalne u papieża.

Obecni na niej byli piłkarze włoskiej drużyny Inter Mediolan oraz delegacja Austriackiej Federacji Piłkarskiej, która na miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2008 wręczyła Benedyktowi XVI białą futbolówkę.

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej przygotowuje się również Kościół. Akcję duszpasterską nazwano „Kirche null acht” – „Kościół 08 – 2008 lat i wciąż przy piłce”.

Towarzyszenie sportowcom i otwarcie się na nowe perspektywy jest niesamowitą szansą duszpasterską – uważa główny kapelan rozgrywek w Austrii, ks. Krzysztof Pelczar.

Na czas Euro zaplanowano wspólne świętowanie nabożeństw. W trakcie Euro 2008 będzie ok. 500 młodzieżowych misjonarzy – z całej Europy, także z Polski.

„Przygotowaliśmy dla nich odpowiednie stroje, różne gadżety – np. 100 tys. gwizdków z napisem «Pan Bóg na ciebie nie gwiżdże, więc i ty nie gwiżdż na innych», które będziemy rozdawać w Wiedniu – powiedział ks. Pelczar.

– Drugą akcją Kościoła jest tzw. strefa pokoju. W sposób szczególny chcę zainteresować się rozczarowanymi kibicami, którzy zechcą gdzieś wyładować swą energię. Niekoniecznie muszą się wyżywać na innych, mogą to zrobić przy tzw. ścianie płaczu, którą chcemy w tej naszej strefie pokoju zbudować”.

« 1 »