nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

Radio Watykanskie/k

dodane 03.03.2008 09:48

Benedykt XVI do młodzieży: budujcie pokój i jedność

Ojciec Święty zachęcił młodzież akademicką Europy i Ameryki do budowania cywilizacji miłości wzorem wielkich ewangelizatorów obydwu kontynentów.

W watykańskiej Auli Pawła VI Papież przewodniczył czuwaniu maryjnemu i modlitwie różańcowej. Zorganizowano je z okazji VI Europejskiego Dnia Świata Uniwersyteckiego pod hasłem „Europa i Ameryka razem, aby budować cywilizację miłości”.

Dzięki połączeniu satelitarnemu w modlitwę włączyli się także studenci z 5 miast europejskich i tyluż z obu Ameryk: Neapolu, Bukaresztu, Toledo, Awinionu oraz Waszyngtonu, Miasta Meksyk, Hawany, Aparecidy (Brazylia) i Loja (Ekwador).

Po raz pierwszy modlitewny telemost połączył Watykan ze stolicą Białorusi – Mińskiem. Choć tym razem w programie nie było bezpośredniej łączności z Polską, organizatorzy zadbali o pozdrowienie młodzieży akademickiej również po polsku.(...)

Benedykt XVI skierował do młodych słowa:
„Dzisiaj, młodzi Europejczycy i Amerykanie, Bóg wzywa was, abyście wraz ze swymi rówieśnikami na całym świecie współpracowali z Nim i aby duchowy pokarm Ewangelii odnowił cywilizację tych kontynentów oraz całej ludzkości”.

Papież podkreślił wagę wzajemnego szacunku, pokoju i radości, miłości, prawdy, wolności i sprawiedliwości. "Oto, drodzy przyjaciele, zadanie, które wam dziś powierzam: bądźcie uczniami i świadkami Ewangelii, gdyż ona jest dobrym ziarnem Królestwa Bożego, to znaczy cywilizacji miłości! Budujcie pokój i jedność!” – wezwał młodych Benedykt XVI.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione