nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

KAI/k

dodane 10.09.2007 12:27

Benedykt XVI: Nieście całemu światu niedzielę!

Nieście całemu światu niedzielę wraz z jej niezmierzonym wielkim darem! - zaapelował Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański. Papież spotkał się z tysiącami wiernych na wiedeńskim placu św. Szczepana przed katedrą.

Benedykt XVI przypomniał, że każdy, kto przyjął komunię św., w sposób szczególny nosi teraz w sobie zmartwychwstałego Chrystusa. "Jezus Chrystus w postaci chleba ofiarował się wam, drodzy bracia i siostry. Kochajcie go tak, jak Maryja go kochała ! Nieście go do ludzi tak, jak Maryja go zaniosła Elżbiecie wywołując tam radość! Maryja dała Słowu Bożemu ludzką postać, aby mógł przyjść na świat jako człowiek. Podarujcie również wy Panu swoje ciało, pozwólcie mu zawsze być narzędziem miłości Boga i świątynią Ducha Świętego! Nieście całemu światu niedzielę wraz z jej niezmierzonym darem!" - apelował z mocą Benedykt XVI.

Na zakończenie papież wezwał do modlitwy, aby Maryja nauczyła nas być wolnymi do egoizmu i w "posłuszeństwie wobec Boga odnaleźć prawdziwą wolność, prawdziwe życie oraz trwałą radość!

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione