nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

dziennik.pl/g

dodane 03.05.2007 07:33

Strusie na wycieczce

Dwa strusie z Kazimierzy Wielkiej w świętokrzyskiem urządziły sobie wycieczkę po okolicy. Uciekły z zagrody na fermie. W pościg za zbiegami ruszyli strażacy. Nieźle się przy tym napocili, bo musieli gonić strusie... na piechotę.

Najpierw dostali wiadomość o jednym strusiu, który uciekł z fermy. Dziewięciu strażaków ruszyło za nim. Ale nie na sygnale i nawet nie strażackim wozem.

"Funkcjonariusze nie gonili strusia wozem, aby go nie spłoszyć" - wyjaśnia rzeczniczka świętokrzyskich strażaków Magdalena Porwet. Dlatego obława na ptaka z Kazimierzy Wielkiej zajęła strażakom aż trzy godziny. Pokonali przy tym dystans 15 kilometrów!

Wreszcie urządzli zasadzkę i za pomocą linek ratowniczych złapali ważącego 120 kilogramów strusia - w pobliskiej miejscowości Cudzynowice. Ale radość strażaków nie trwała długo. Bo przez radiostację usłyszeli o drugim ptaku-uciekinierze.

Okazało się, że z zagrody czmychnęła też stukilogramowa samica. Wydostała się z fermy i pobiegła na plac targowy w Kazimierzy Wielkiej. Ale tym razem jej schwytanie poszło gładko. Plac był pusty, a i strażacy mieli już pewną wprawę w gonieniu strusia. Schwytali ptaka w ciągu kwadransa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione