nasze media MGN 10/2020

TVP/PAP/k

dodane 23.04.2007 11:49

Bohater Boruc

Artur Boruc został okrzyknięty w Szkocji bohaterem. Polski bramkarz obronił młodą, ciężarną kobietę, jej siostrę i szwagra, z Polski przed rasistami, którzy ją zaatakowali.

Do zdarzenia doszło w jednym z parków w Glasgow. Spacerującą 27- letnią Polkę, i jej przy w zaawansowanej ciąży, zaatakowało dwóch mężczyzn i kobieta, z niebezpiecznymi psami rasy doberman.

Troje Polaków zostało poturbowanych. Napastnicy bili ich pięściami i kopali. Nie doszło do tragedii tylko dlatego, że z pomocą rodakom pospieszył przebywający w pobliżu Boruc.

– To dzielny mężczyzną. Jest bohaterem. Nigdy nie zapomnę jego odwagi – powiedziała poszkodowana kobieta. Nazywa się Magdalena.

Boruc zareagował na wołanie o pomoc płaczącej ciężarnej kobiety. Bandyci na widok rosłego bramkarza (ponad 190 cm wzrostu) uciekli.

Piłkarz Celticu Glasgow odwiózł panią Magdalenę swoim samochodem do szpitala.
– Nie jestem żadnym bohaterem. Postąpiłem tak jak trzeba było – powiedział Boruc.

Polacy tłumaczyli, że zostali zaatakowani bez powodu. – Zauważyliśmy głośno zachowujące się osoby, które miały w rękach puszki z piwem.

Zaczęli biec za nami w momencie, kiedy zorientowali się, iż mówimy w języku polskim. Wykrzykiwali, że „zabieramy im pracę”, „dlaczego nie wracamy do domu”. Najpierw zaatakowali mojego szwagra, a potem mnie. Kiedy próbowałam zadzwonić na policję, kobieta uderzyła mnie puszką w głowę. Upadłam na ziemię – opisywała zdarzenie 27-letnia kobieta (pochodzi z Kętrzyna), która na środę ma wyznaczoną datę porodu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione