nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

KAI/g

dodane 12.04.2007 16:05

Młodzi za życiem

Setki zniczy zapłonęło 11 kwietnia przed południem na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. Młodzi ludzie ze stołecznych uczelni chcieli w ten sposób zamanifestować swoje poparcie dla dopisania w treści Konstytucji RP zapisu o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. O godzinie 16.00 uczestnicy manifestacji zgromadzili się pod Sejmem.

- Młode pokolenie jest pozytywnie nastawione do życia - uważa Łukasz Wróbel, jeden z organizatorów protestu. „Spotykamy się, żeby zamanifestować nasze pozytywne nastawienie do życia, aby pokazać parlamentarzystom, że młodzi ludzie pragną zmian w Konstytucji, zmian, które dadzą prawo do życia każdemu dziecku, niezależnie od jego stanu zdrowia, zasobności portfela rodziców, czy jakichkolwiek innych powodów” – powiedział Łukasz Wróbel.

11 kwietnia rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu, na którym ma się rozstrzygnąć czy do Konstytucji zostaną wprowadzone zmiany dotyczące ochrony życia. Głosowanie nowelizacji przewidziano na czwartek, 12 kwietnia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione