nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

KAI/k

dodane 30.03.2007 09:50

Uzdrowiona zakonnica pracuje w Paryżu

Francuska zakonnica, 45-letnia siostra Marie Simon Pierre, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II, pracuje w jednej z klinik położniczych w Paryżu - informuje dziennik "Le Figaro".

Siostra Simone Pierre została w cudowny sposób uzdrowiona z choroby Parkinsona, po śmierci Jana Pawła II.

Francuska agencja informacji religijnej I-Media poinformowała w środę , że wcześniej uzdrowiona siostra żyła w diecezji Aix-en-Provence w Puyricard i jest członkiem zgromadzenia małych sióstr macierzyństwa katolickiego, prowadzących tam klinikę położniczą św. Felicyty.

Zakonnica ta, która pracowała również w klinice "Etoile" w Puyricard, prowadzonym przez to samo zgromadzenie, wyznaje w spisanym przez siebie świadectwie, że poczynając od 2 kwietnia 2005 r. (dnia śmierci Jana Pawła II), jej choroba stopniowo się nasilała. "Czułam się coraz słabsza, nie mogłam nawet pisać, a jeżeli to robiłam, to pismo było trudne do odczytania" - stwierdza.

2 czerwca - informuje "Le Figaro" - s. Marie Simon Pierre poprosiła swoją przełożoną zakonną o zwolnienie z obowiązków. Ta z kolei poprosiła ją, aby kontynuowała pracę, aż do powrotu z zaplanowanej pielgrzymki do Lourdes. Na zakończenie tego spotkania - informuje francuski dziennik przełożona poprosiła, aby siostra napisała na kartce słowa: Jan Paweł II. Okazało się, że pismo jest bardzo czytelne.

Po ostatniej modlitwie tego wieczoru, siostra wróciła do swej celi. "Poczułam ochotę wzięcia pióra do ręki, zupełnie tak jak ktoś by mi mówił: weź pióro i pisz!" - stwierdza siostra w swoim świadectwie. Siostra przyznaje, że znów bardzo była zdziwiona, że jej pismo jest tak wyraźne - informuje "Le Figaro".

S. Marie Simon Pierre przyznaje, że następnie obudziła się w środku nocy, ze zdziwieniem zauważając, że w swoim ciele nie odczuwa już oznak choroby. Zdecydowała się wstrzymać leczenie. 7 czerwca 2005 r. udała się do neurologa, który z wielkim zdziwieniem orzekł "zaniknięcie wszelkich objawów choroby Parkinsona".

W końcu 2006 r. s. Marie Simon Pierre przeprowadziła się do Paryża - informuje "Le Figaro".

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione