nasze media Najnowszy numer MGN 02/2019

IAR/k

dodane 12.02.2007 10:45

Pojmano przemytników ludzi

Straż Graniczna z Ustki rozbiła kolejną grupę przestępczą zajmującą się przemytem ludzi do krajów zachodniej Europy. Zatrzymano trzy osoby.

Przywódcą grupy był 36-letni słupszczanin, poszukiwany już przez prokuraturę listem gończy za nielegalny przerzut obywateli krajów byłego Związku Radzieckiego do Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Ustki zorganizowali akcję zatrzymania Polaka i dwójki Ukraińców wspólnie z pogrnicznikami z województwa lubuskiego.

36-letni słupszczanin wyposażył Ukrainców w sfałszowane polskie dowody osobiste. Wszystkich zatrzymano podczas próby przekroczenia granicy w Słubicach.

Rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej komandor porucznik Grzegorz Goryński powiedzial, ze w tym przypadku istnieje uzasadnione podejrzenie, że był to typowy handel żywym towarem...

Pogranicznicy ustalili bowiem, że 29-letnia Zoriana L. i 28- letni Liubomyr T., mieli część zarabianych na Wyspach Brytyjskich pieniędzy przekazywać ludziom organizującym przemyt.

To już trzecia zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez Straż Graniczną z Ustki. Zatrzymano w sumie 18-ie osób.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek