nasze media Mały Gość 06/2024

KAI/k

dodane 11.10.2006 09:20

Sutanna Jana Pawła II

Szaty Jana Pawła II, wystawione w Teatrze Nowym w Poznaniu, można będzie oglądać w ramach tegorocznych Dni Papieskich w stolicy Wielkopolski. Rozpoczynające się w najbliższą sobotę i zaplanowane do 22 października Dni w archidiecezji poznańskiej będą poświęcone 60. rocznicy święceń kapłańskich Karola Wojtyły i jego rozstaniu z Teatrem Rapsodycznym.

Białą sutannę, piuskę i buty, w których Jan Paweł II odbył kilka zagranicznych pielgrzymek, powitał symbolicznie w teatrze duszpasterz środowisk twórczych ks. Antoni Klupczyński.

Dramaturg Teatru Nowego, Sergiusz Sterna-Wachowiak, powiedział:
- Jan Paweł II jest dla ludzi teatru kimś bardzo bliskim. Nie tylko jako kolega aktor, ale także jako autor piszący dla sceny. Papieskie szaty będą więc dla nas symbolizować obecność tego kapłana, poety i aktora

16 października - w dniu wyboru kardynała Wojtyły na Papieża - na deskach Teatru Nowego odczytane zostaną fragmenty poezji Karola Wojtyły. Dzień wcześniej w poznańskim teatrze odbędzie się promocja albumu "Jan Paweł II do artystów. Artyści Janowi Pawłowi II".

Dni Papieskie w Poznaniu rozpoczną się w najbliższą sobotę 14 bm. wieczorem Apelem Jasnogórskim przy pomniku Jana Pawła II. Po wspólnej modlitwie w katedrze rozpocznie się całotygodniowa lektura Pisma Świętego. Będzie ona polegała na tym, że do wyłożonej na specjalnym pulpicie księgi Biblii będzie mógł podchodzić każdy chętny i przeczytać w ciszy dowolny fragment.

« 1 »