nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/k

dodane 29.09.2006 11:01

Papież o św. Tomaszu Apostole

O postaci św. Tomasza Apostoła mówił Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl środowych katechez poświęconych Apostołom. Na placu św. Piotra zgromadziło się 30 tys. pielgrzymów z całego świata, tym wielu z Polski.
(...)

Ojciec Święty prezentując sylwetkę świętego Tomasza zwanego Didymos (Bliźniak) podkreślił, że dokonał on "najwspanialszego wyznania wiary w Nowym Testamencie jakim były jego słowa wypowiedziane do Chrystusa: "Pan mój i Bóg mój".
(...)

Zdaniem Benedykta XVI postać świętego jest dla współczesnego człowieka ważna z trzech powodów: umacnia nas w naszych niepewnościach, każda wątpliwość może prowadzić do jaśniejącej pewności, a słowa wypowiedziane przez Chrystusa przypominają nam sens dojrzałej wiary i zachęcają do kontynuowania mimo trudności naszej drogi do Jezusa.

Papież przypomniał, że święty ewangelizował tereny Syrii, Persji i Indii i życzył, aby "przykład św. Tomasza coraz bardziej umacniał naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, naszego Pana i naszego Boga".

Do pielgrzymów w Polski papież powiedział Polski: "«Pan mój i Bóg mój!» - w tych słowach św. Tomasz daje świadectwo o zmartwychwstaniu Chrystusa. Przyjmujemy z wdzięcznością to wyznanie. Niech kształtuje naszą wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość. Serdecznie wam błogosławię."

Wśród pielgrzymów z Polski byli m. in.: wierni z archidiecezji lubelskiej, gdańskiej, z Płocka, Poznania, Zakopanego, Białegostoku.
(...)

Na zakończenie Benedykt XVI odśpiewał ze zgromadzonymi "Ojcze nasz" i udzielił wszystkim swego błogosławieństwa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione