nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

PAP

dodane 11.09.2006 09:32

5 rocznica ataku na WTC

Amerykański prezydent George W. Bush uczcił w Nowym Jorku pamięć prawie 3 tys. ofiar ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku.

Prezydent z żoną Laurą w milczeniu złożyli kwiaty w nowojorskiej Strefie Zero, gdzie stały wieżowce World Trade Center na dolnym Manhattanie. Tradycyjnie towarzyszyła im muzyka kapel kobziarzy.0

W skromnej ceremonii, rozpoczynającej obchody piątej rocznicy ataków, uczestniczyli obecny i były burmistrz Nowego Jorku, oraz gubernator stanu Nowy Jork.

Nieco później państwo Bush wzięli udział w ekumenicznym nabożeństwie w pobliskiej kaplicy św. Pawła, po czym spotkali się z krewnymi ludzi zabitych w atakach. "Złożyłem obietnicę, że nigdy nie zapomnę lekcji z tamtego dnia (...) Jutro jest dzień odnowienia tej obietnicy" - powiedział amerykański prezydent dziennikarzom po tym spotkaniu.

W okolicy Strefy Zero na Busha czekało kilkudziesięciu przeciwników, którzy domagali się "zakończenia okupacji Iraku". Niektóre z niesionych przez demonstrantów transparentów wręcz oskarżały "reżim Busha o wywołanie" ataków sprzed pięciu lat.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione