nasze media MGN 07/2024

Katarzyna Jurków

dodane 28.06.2024 11:19

Przeczytaj i zapamiętaj

Superzabawa, odpoczynek i nowe odkrycia. Wakacje! Oto kilka prostych rad, jak bezpiecznie cieszyć się na całego.

Wycieczki rowerowe

Jazda na rowerze to świetna zabawa, ale bezwzględnie w kasku. Dodatkowo, żebyś był lepiej widoczny, zakładaj kamizelkę odblaskową. Nie tylko kierowców samochodowych obowiązują przepisy ruchu drogowego, rowerzystów też. Jeśli są ścieżki rowerowe, koniecznie z nich korzystaj.

Woda

Nigdy nie pływaj sam – dorosły w pobliżu w razie potrzeby zawsze pomoże.Nie skacz na główkę do nieznanej wody, a jeśli nie jesteś dobrym pływakiem, lepiej trzymaj się brzegu. Wybieraj miejsca strzeżone, gdzie są ratownicy. I słuchaj ich, i stosuj się do tego, co mówią. I jeszcze stroje kąpielowe – najlepiej, żeby były w jasnych, żywych kolorach, wtedy ratownicy łatwiej zauważą Cię w wodzie.

Apteczka

Zawsze miej przy sobie małą apteczkę z podstawowymi lekami, plastrami i środkami przeciwbólowymi. To twój sprzymierzeniec w nagłych wypadkach. Jeśli wybierasz się do lasu, dorzuć do niej preparaty na ukąszenia kleszczy i komarów. Przed wyjściem sprawdź, czy w apteczce niczego nie brakuje.

Filtry i czapka

Zanim wybiegniesz na dwór, posmaruj się kremem z filtrem o wysokim SPF. A potem najlepiej powtarzaj co 2–3 godziny i po każdej kąpieli w morzu czy w jeziorze. Nigdy nie zapomnij o czapce lub kapeluszu – to uratuje przed udarem słonecznym. No i woda – trzeba jej pić bardzo dużo, żeby się nie odwodnić, a przy okazji przypomnieć o tym swoim dziadkom.

Osy i pszczoły

Lubią słodkości. Zanim więc sięgniesz po sok, sprawdź, czy w pobliżu nie ma os lub pszczół, które mogły wpaść do środka. Czasem owady lubią się też ukryć w słomce, przez którą pijesz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..