nasze media MGN 07/2024
dodane 10.04.2020 08:35

Droga Krzyżowa na Wielki Piątek

Rozważania napisała 15-letnia Agnieszka Borkowska.

Stacja I: Pan Jezus na śmierć skazany

Każdy dla Pana głośno śpiewa i w każdym miejscu "Hosanna" rozbrzmiewa. A potem: "ukrzyżuj" ci sami wołają, co wcześniej mówili, jak mocno kochają. Jezu, który wiele razy byłeś zdradzony, opluty, wyśmiany i wyszydzony, pokaż mi, jak nie zdradzać bliźniego i jak czynić innym dużo dobrego. Naucz mnie zawsze w prawdzie stawać i nigdy przed ludźmi nie udawać.

Stacja II: Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Choć dusza twa Panie jest ciężko strapiona, bierzesz krzyż na swoje ramiona. Choć ostatnie zbliżają się już godziny, niesiesz Panie me grzechy i winy. Naucz mnie, Panie brać krzyż na ramiona, choć klęska wydaje się nieunikniona. Pomóż mi, Jezu mieć siłę i męstwo, by tak jak Ty osiągnąć zwycięstwo.

Stacja III: Pierwszy upadek pod krzyżem

Jezu, Ty zawsze nam wstawać pomagasz, a przez nasze grzechy tak ciężko upadasz. Choć wielu ludzi Ci dokuczało, Twe serce ciągle ich mocno kochało. Udźwignąłeś krzyż naszych słabości i ruszyłeś dalej w swej wielkiej miłości. Naucz mnie, Panie z upadków mych wstawać i nigdy do końca się nie poddawać. Naucz mnie walczyć ze słabościami i podążać zawsze za Twymi znakami.

Stacja IV: Pan Jezus spotyka swoją Matkę

Tak wielkie dla Maryi było cierpienie, gdy widziała jak smutne ma Jezus spojrzenie. Gdy widziała, jak cierpi Jej Syn ukochany, czuła w sercu głębokie rany. Lecz swoim spojrzeniem Mu sił dodawała, jeszcze raz pokazała, jak mocno kochała. Panie, pomóż mi naśladować Maryję i zastanowić się nad tym, jak żyję. Maryjo, dopomóż mi wspierać i dodawać otuchy, pośród życiowej tej zawieruchy.

Stacja V: Szymon z Cyreny pomaga dźwigać krzyż Panu Jezusowi

Na początku Szymon był siłą zmuszony, nie mógł odejść, nie był proszony. Gdy zobaczył, jak bez skargi Jezus kroczy, zrozumiał swój błąd i przejrzał na oczy. Z chęcią niósł krzyż i Pana wspomagał, pomóż mi Jezu, bym też tak pomagał. Pomóż mi mniej patrzeć na siebie, a więcej pomagać ludziom w potrzebie. Choć będę miała czasami już dość, naucz mnie zwalczać
lenistwo i złość.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..