nasze media MGN 07/2024
dodane 10.04.2020 08:35

Droga Krzyżowa na Wielki Piątek

Rozważania napisała 15-letnia Agnieszka Borkowska.

Stacja X: Jezus z szat obnażony

Rozdzierają szaty, kośćmi rzucają, włosy Jezusa brutalnie targają. Nasz Pan obnażony na oczach ludności, zrobił to dla nas w swej wielkiej miłości. Upokarzają, szydzą z Króla naszego Boga, coraz cięższa dla Pana staje się droga. Przebacz mi, Jezu wszystkie me winy, przebacz mi, Jezu me grzeszne czyny. Pomóż mi wrócić na drogę zbawienia, nie chcę być przyczyną czyjegoś cierpienia. Panie, za nasze życie zapłaciłeś drogo, nie chcę upokarzać i krzywdzić nikogo. Pomóż mi nie obgadywać i nie nieść oszczerstwa, wyrzuć z mych ust wszelkie przekleństwa. Naucz mnie czynić wiele dobrego, dopomóż mi trwać i nie obrażać bliźniego.

Stacja XI: Jezus do krzyża przybity

Nadszedł kres tej morderczej drogi, teraz wbijają w Twe ręce i nogi gwoździe tak ciężkie i wielkie, widzisz Jezu me grzechy wszelkie. W cierpieniu Jezu Twe serce tonie, spływa niewinna krew na me dłonie. Z grzechu mnie ta krew obmywa, ta krew, która po krzyżu spływa. Moje grzechy Cię do krzyża przybiły, moje grzechy, Panie Twe Ciało zniszczyły. Przebacz mi, Jezu. Do serca Cię Panie dzisiaj zapraszam i za wszystko z całego serca przepraszam.

Stacja XII: Jezus umiera na krzyżu

Wybiła godzina, nadszedł ten czas. Patrzysz Jezu na nich już ostatni raz. Ludzie wciąż wznoszą do nieba skargi, a posiniaczone są Twoje wargi. Krew obficie spływa, czujesz pragnienie, przynosisz całemu światu zbawienie. Umęczona głowa na krzyżu opada, Jezus całe swe ciało w ofierze dziś składa. "Wykonało się" - Twoje ostatnie słowa, Panie pozwól mi proszę zacząć od nowa. Jezu obolały i siny, wisisz na krzyżu przez moje winy. Dodaj mi sił, bym jak Ty kochała i wrogom mym zawsze też wybaczała. Lecz przede wszystkim wybacz mi Panie, całe Twe w bólu i w cierpieniu konanie.

Stacja XIII: Jezus z krzyża zdjęty

Twa ofiara Panie była tak wielka, nareszcie skończyła się ta straszna męka. Nie czujesz już bólu, ani zmęczenia, my poczuliśmy moc uzdrowienia. Z całego serca wierzyć chcemy, że także kiedyś w niebie będziemy. Jak wielkie Jezu jest Twe miłosierdzie, niech każdy z nas tak wdzięczny będzie. Za wszystkie godziny bolesnego konania i mimo wszystko ciągłego kochania. Z krzyża zdjęte Twe święte Ciało, umarłeś Jezu i się dokonało. Zasłona Przybytku na dwie części rozdarta, a księga złota dla nas otwarta. Pomóż nam, Jezu wypełniać przykazania i pokaż nam drogę do zmartwychwstania. Za tak wielkie poświęcenie dzisiaj dziękujemy i żyć właściwie z serca pragniemy.

Stacja XIV: Jezus do grobu złożony

Józef z Arymatei delikatnie ciało układa, białe prześcieradła na nie zakłada. Po wielu godzinach strasznego konania teraz trzy dni oczekiwania. Zostaje przed nami jeszcze czekanie na ten dzień wspaniały i zmartwychwstanie. Pomóż nam, Panie lepszymi się stawać i wszystko co dobre ludziom oddawać. Daj nam, Panie siłę i męstwo, byśmy umieli osiągnąć zwycięstwo. Niech wiara podczas czekania dojrzewa, czyńmy z radością, co czynić nam trzeba. Chcemy się zmieniać dnia każdego.
 

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..