nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 08.04.2020 13:00

Majowy "Mały Gość"

Można go dostać w kościołach, w kioskach i jako e-wydanie.

"Małego Gościa" możesz dostać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że twoi rodzice kupią go za pośrednictwem strony e-gazety. Szczegóły TUTAJ.

Dalej nasz miesięcznik dostępny jest także w tradycyjnej formie: w kościołach, które są otwarte cały czas, oraz w kioskach.

Jak co miesiąc dla czytelników mamy prezent - poza naklejką ze Słowem Bożym tym razem jest to obrazek przedstawiający najczęściej badany kawałek płótna na świecie - Całun Turyński. Wykonano tyle porównań, badań, analiz i prób, że powstała nawet osobna nauka badająca tylko całun, zwana syndonologią.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie w ten kawałek materiału po śmierci krzyżowej zawinięto ciało Pana Jezusa. O tym niezwykłym świętym materiale piszemy w majowym "Małym Gościu". Zastanawiamy się, co o Całunie Turyńskim mówią nam wiara i rozum.

W "Małym Gościu" piszemy też o prawdopodobnie najmłodszym ministrancie w Polsce, Stasiu z Katowic, który służbę liturgiczną zaczął jako trzylatek. Opisujemy też dzieci, które dzielnie radzą sobie z nową rzeczywistością, jaką przyniósł im koronawirus. Słyszeliście może piosenkę rodzinną o koronawirusie? Rozmawiamy z jej twórcami.

Ks. Tomek Jaklewicz odpowiada też na pytanie naszego czytelnika dotyczące... końca świata. Czy nasi zmarli, którzy są już w niebie wiedzą, kiedy on nastąpi? Piszemy też o najnowszym samochodzie Jamesa Bonda. Zasiądzie on za kierownicą auta, którego jeszcze nie ma. Zapraszamy do lektury!

"Mały Gość" ukazuje się w Wielkanoc. To najważniejsze dni dla każdego wierzącego człowieka. Pamiętajmy o tym szczególnie teraz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione