nasze media MGN 07/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 08.04.2020 13:00

Majowy "Mały Gość"

Można go dostać w kościołach, w kioskach i jako e-wydanie.

"Małego Gościa" możesz dostać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że twoi rodzice kupią go za pośrednictwem strony e-gazety. Szczegóły TUTAJ.

Dalej nasz miesięcznik dostępny jest także w tradycyjnej formie: w kościołach, które są otwarte cały czas, oraz w kioskach.

Jak co miesiąc dla czytelników mamy prezent - poza naklejką ze Słowem Bożym tym razem jest to obrazek przedstawiający najczęściej badany kawałek płótna na świecie - Całun Turyński. Wykonano tyle porównań, badań, analiz i prób, że powstała nawet osobna nauka badająca tylko całun, zwana syndonologią.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie w ten kawałek materiału po śmierci krzyżowej zawinięto ciało Pana Jezusa. O tym niezwykłym świętym materiale piszemy w majowym "Małym Gościu". Zastanawiamy się, co o Całunie Turyńskim mówią nam wiara i rozum.

W "Małym Gościu" piszemy też o prawdopodobnie najmłodszym ministrancie w Polsce, Stasiu z Katowic, który służbę liturgiczną zaczął jako trzylatek. Opisujemy też dzieci, które dzielnie radzą sobie z nową rzeczywistością, jaką przyniósł im koronawirus. Słyszeliście może piosenkę rodzinną o koronawirusie? Rozmawiamy z jej twórcami.

Ks. Tomek Jaklewicz odpowiada też na pytanie naszego czytelnika dotyczące... końca świata. Czy nasi zmarli, którzy są już w niebie wiedzą, kiedy on nastąpi? Piszemy też o najnowszym samochodzie Jamesa Bonda. Zasiądzie on za kierownicą auta, którego jeszcze nie ma. Zapraszamy do lektury!

"Mały Gość" ukazuje się w Wielkanoc. To najważniejsze dni dla każdego wierzącego człowieka. Pamiętajmy o tym szczególnie teraz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..