nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Joanna Juroszek Joanna Juroszek

dodane 24.10.2019 12:46

Zapraszamy do lektury nowego numeru

Piszemy w nim, dlaczego możemy być dumni z Polski. Dajemy Wam też prezent - magnes na lodówkę.

W listopadowym numerze "Małego Gościa" mówimy o wybitnych Polakach i niesamowitych wynalazkach naszych rodaków. Piszemy o rzeczach, odkryciach i osobach, które wpływ miały na cały świat.

Wiedzieliście na przykład, że to Polacy rozszyfrowali niezwykle skomplikowaną maszynę niemiecką Enigma? Dzięki ich pracy Francja i Anglia pod koniec II wojny światowej mogły czytać tajne depesze Trzeciej Rzeszy.

W tym artykule piszemy również o fenomenie Bożego Miłosierdzia, o którym świat dowiedział się dzięki polskiej zakonnicy oraz o pierogach - jednej z najbardziej lubianych potraw obcokrajowców.

W najnowszym numerze opisujemy również niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane przez Pana Boga, a także polskich ministrantów z Londynu. Wiecie, że w parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie jest ich aż 40?

Odwiedzamy także niezwykłą szkołę podstawową im. ks. Popiełuszki w Warszawie. Ta szkoła jest niezwykła, bo prowadzi ją Federacja Sodalicji Mariańskich. A główną patronką uczących się tam dzieci jest... Maryja.

Więcej w najnowszym numerze, zapraszamy do lektury! W tym numerze specjalny prezent - magnes na lodówkę.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione