nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 24.10.2019 12:46

Zapraszamy do lektury nowego numeru

Piszemy w nim, dlaczego możemy być dumni z Polski. Dajemy Wam też prezent - magnes na lodówkę.

W listopadowym numerze "Małego Gościa" mówimy o wybitnych Polakach i niesamowitych wynalazkach naszych rodaków. Piszemy o rzeczach, odkryciach i osobach, które wpływ miały na cały świat.

Wiedzieliście na przykład, że to Polacy rozszyfrowali niezwykle skomplikowaną maszynę niemiecką Enigma? Dzięki ich pracy Francja i Anglia pod koniec II wojny światowej mogły czytać tajne depesze Trzeciej Rzeszy.

W tym artykule piszemy również o fenomenie Bożego Miłosierdzia, o którym świat dowiedział się dzięki polskiej zakonnicy oraz o pierogach - jednej z najbardziej lubianych potraw obcokrajowców.

W najnowszym numerze opisujemy również niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane przez Pana Boga, a także polskich ministrantów z Londynu. Wiecie, że w parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie jest ich aż 40?

Odwiedzamy także niezwykłą szkołę podstawową im. ks. Popiełuszki w Warszawie. Ta szkoła jest niezwykła, bo prowadzi ją Federacja Sodalicji Mariańskich. A główną patronką uczących się tam dzieci jest... Maryja.

Więcej w najnowszym numerze, zapraszamy do lektury! W tym numerze specjalny prezent - magnes na lodówkę.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..