PAP

dodane 04.02.2019 13:54

Ameryka oszalała

Na ten dzień, jeden z najważniejszych w roku, czekały tysiące fanów w USA

Dzień Amerykanie nazywają super niedzielą ponieważ rozgrywa się wtedy mecz Super Bowl, amerykański futbol. Zawodnicy z New England Patriots nie zawiedli. Po zaciętym meczu pokonali Los Angeles Rams 13:3.

Tom Brady – najlepszy zawodnik – po raz kolejny udowodnił, że tytuł „najlepszego w historii” nie jest absolutnie przesadzony. Gdy w połowie czwartej kwarty utrzymywał się remis (3:3), 42-letni Tom włączył „piąty bieg”. Wystarczyło kilka zagrań, mądrych decyzji i świetne podanie do niezawodnego Roba Gronkowskiego, by rozstrzygnąć o wyniku spotkania.

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL). To w Stanach Zjednoczonych najważniejsze sportowe wydarzenie roku określane jako Super Bowl Sudany. Super Sunday (tak nazywany jest ten dzień potocznie) stała się nieformalnym amerykańskim świętem narodowym.

Inauguracja kolejnego sezonu we wrześniu 2019 r.