nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.11.2018 15:00

Świąteczne opowieści

Zuzia dostała śliczną, kolorową książkę o tematyce świątecznej i teraz prosi domowników i gości, by jej czytali. Cieszę się z tego, bo cóż lepszego niż ułożyć się w pobliżu, drzemać i jednocześnie słuchać. Owszem, dobrze czasami bawić się w chowanego i zdradzać kryjówki dzieci, ale spokojne czytanie też jest miłe.

Środa, 28 listopada, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Zuzia dostała śliczną, kolorową książkę o tematyce świątecznej i teraz prosi domowników i gości, by jej czytali. Cieszę się z tego, bo cóż lepszego niż ułożyć się w pobliżu, drzemać i jednocześnie słuchać. Owszem, dobrze czasami bawić się w chowanego i zdradzać kryjówki dzieci, ale spokojne czytanie też jest miłe. Pani czytała akurat legendę o kotku, który pomieszkiwał w betlejemskiej stajence i był świadkiem narodzin Dzieciątka Jezus. A była to akurat bardzo zimna noc. Rodzina nie miała ciepłych mięciutkich kocyków, których teraz jest sporo w każdym domu. Spojrzał więc św. Józef na kota i zapytał, czy nie ogrzałby Dziecka. Jednak Maryja zaprotestowała, bo zwierzę było strasznie zakurzone. Mył się więc kot pospiesznie, ale dokładnie. A od tamtej chwili wszystkie koty dbają o czystość, bo chcą być gotowe, gdy znowu padła taka prośba o ogrzanie Bożej Dzieciny. Zuzia zna już na pamięć tę historię, śmieje się, klaszcze w ręce, a ja tylko się denerwuję. Czekam na legendę o psie, który uratuje na przykład Świętą Rodzinę w czasie ucieczki do Egiptu. Dlatego nastawiam uszy do góry, gdy tylko ktoś bierze tę kolorową księgę do ręki. Tyle tam o barankach, owieczkach, nawet o pająku, nie wspominając osła i woła. Jeśli nie usłyszę opowieści o psie, to sama ją napiszę, wydrukuję i podrzucę obok łóżka Zuzi. Cześć, Koka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Mikotka
  08.01.2019 13:27
  Mikotka
  Czyżby Koka nie miała już o czym pisać, czy jej się nie chce?
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione