nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.11.2018 15:00

Wymarzona sobota

Lubię czasami udawać drzemkę. Niby układam się beztrosko na boku, wyciągam swoje mocne łapy i śpię. Ale to nie jest do końca prawda. Niby nabieram siły, bo porządny pies zawsze musi być gotowy do obrony swoich bliskich. Lecz ja jednocześnie czuwam. Wyłapuję nastrój rodziny, wychwytuję pojedyncze słowa i natychmiast stoję czujny i zwarty, gdy padają słowa typu: „spacer”, „trzeba jechać”, „wyjdź z psem”.

Czwartek, 22 listopada, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Lubię czasami udawać drzemkę. Niby układam się beztrosko na boku, wyciągam swoje mocne łapy i śpię. Ale to nie jest do końca prawda. Niby nabieram siły, bo porządny pies zawsze musi być gotowy do obrony swoich bliskich. Lecz ja jednocześnie czuwam. Wyłapuję nastrój rodziny, wychwytuję pojedyncze słowa i natychmiast stoję czujny i zwarty, gdy padają słowa typu: „spacer”, „Biedronka”, „trzeba jechać”, „wyjdź z psem”. Dzisiaj zmęczone pływaniem siostry skupiły się na klockach lego i razem z Panem zgodnie budowały oryginalne budowle. Leżałem pod stołem, zerkając od czasu do czasu na trzy pary nóg, jedne potężne, dwie o wiele, wiele mniejsze. Pani prasowała, gdy zadzwonił telefon. Nastawiłem ucho na podsłuch. „Tak, jasne, że przyjedziemy, z radością. Dzięki za zaproszenie. Zaplanuj atrakcje.” Córki już podskakują obok mamy i pytają bezgłośnie, kto dzwoni, kto zaprasza. Siedzę przyczajony i skupiam uwagę na Pani. Rozmowa skończona i oto pada krótkie zdanie: „Jedziemy do Wrocławia na urodziny cioci. Od rana do późnego wieczora.” Euforia, podskoki, piski i śmiechy, a ja dalej wpatrzony w Panią. Wreszcie jej wzrok pada na mnie. „Kochamy cię, Tytusku, ale Wrocław to duże miasto, ciocia mieszka w samym centrum, wcale by ci się tam nie podobało. Ale nie martw się, załatwię ci świetną sobotę.” Siadam więc przy nodze Pani, która telefonuje do Babci i po chwili mogę radośnie szczekać, gonić Gucia, udawać groźnego psa, bo czeka mnie w pewnością wyprawa do lasu i podkradanie prababci ciasteczek. Cześć. Tytus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione