nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 11.09.2018 10:00

Łamanie zasad

Tyle razy słuchałem upomnień na temat swojego zachowania i zawsze dobrze wiedziałem o co chodzi, czego ode mnie oczekują. W moim wielkim łbie mam jasne zasady- nie wolno ciągnąć smyczy do zadławienia, nie wolno wszczynać walk z obcymi psami, nie wolno warczeć na małe dzieci, które podchodzą do mnie z sympatią. Pani nie musi mi ciągle tego przypominać, bo ja to wiem.

Wtorek, 11 września, 2018 r.

Hau, Przyjaciele!

Tyle razy słuchałem upomnień na temat swojego zachowania i zawsze dobrze wiedziałem o co chodzi, czego ode mnie oczekują. W moim wielkim łbie mam jasne zasady- nie wolno ciągnąć smyczy do zadławienia, nie wolno wszczynać walk z obcymi psami, nie wolno warczeć na małe dzieci, które podchodzą do mnie z sympatią. Pani nie musi mi ciągle tego przypominać, bo ja to wiem. I co? Rano zapomniałem, że Zosia mnie prowadzi i strasznie ją pociągnąłem, bo ujrzałem w oddali pewnego kundla, którego nie znoszę. Gdy zbliżaliśmy się do szkoły, jakiś przedszkolak chciał mnie pogłaskać, więc najpierw warknąłem, potem kłapnąłem zębami. Nic nie zrobiłem, bo maluch zdążył cofnąć rękę, ale nasłuchałem się, że lepiej nie opowiadać. Na alejkach spotkaliśmy się z Koką. Nie szalała z radości jak zawsze. Biegła truchcikiem obok mnie i szeptała do ucha, że bardzo się stara być idealnym psem, ale to jakieś niewykonalne. Nie wolno kopać dołków w ogrodzie, ale dzisiaj wyczuła mysz a może kreta, więc odwieczny instynkt kazał kopać. Wyszedł imponujący dołek, ale jej Pani się bardzo złościła. A potem Zuzia rzuciła nową piłeczkę, taką kolorową i zapraszającą do zabawy. Wstyd się przyznać, ale z piłki zostały same strzępki. Przystanęliśmy więc z Koką obok starej lipy i nagle usłyszeliśmy, że nasze panie żalą się na swoje dzieci, że ciągle te same zachowania. Poranne histerie, kłótnie, opóźnianie wieczornego mycia i spania. A, jak miło usłyszeć, że dzieci też nie potrafią się poprawić. Ciekawe, czy dorośli też mają takie problemy. W grupie zawsze raźniej, no nie? Podniesieni na duchu rozstaliśmy się z Koką i dostrzegliśmy, że naszym paniom też jakby ulżyło. Cześć. Tytus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione