nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP/Gabriela Szulik

dodane 02.06.2018 16:45

Spotkanie młodych

Na Polach Lednickich odbywa się po 22 spotkanie młodych. W tym roku pod hasłem „Jestem”.

Mimo upału w sobotę, 2 czerwca pod Bramę Rybę po raz 22 zjechały tysiące osób z całego kraju. Dla pielgrzymów przygotowano kilkadziesiąt tysięcy biało-czerwonych flag.

Młodzi modlą się, słuchają konferencji i tańczą. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem corocznego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę-Rybę. To symbol, że młodzi chcą zawsze wybierać Chrystusa.

W tym roku na Pola Lednickie przybył też prezydent Andrzej Duda, który w związku z rocznicą 100-lecia niepodległości ufundował dla wszystkich pielgrzymów biało-czerwone flagi. Do każdej dołączona jest karta podpisana przez Andrzeja Dudę. „Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości, znak przynależności do polskiej wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a szczególnie w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – jubileuszu, który łączy wszystkich Polaków w kraju i na świecie” – napisał prezydent.

Podczas tzw. procesji orłów wszyscy pielgrzymi wyciągną flagi i uniosą nad głowy.

Symbolami tegorocznego spotkania są oprócz flagi – symbolu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jest również zwierciadło prawdziwego spojrzenia, które ma być symbolem spotkania ze spojrzeniem Boga i świeca – symbol światła i pokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione