nasze media Najnowszy numer MGN 03/2019

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 10.04.2018 14:25

Żyrafy z Nairobi

Centrum Żyraf chroni bardzo rzadki gatunek tych długoszyich zwierząt.

Żyrafy Rothschilda są jednym z dwóch najbardziej zagrożonych podgatunków tych zwierząt. W Centrum jest ich 500. Założyła je amerykanka Betty Leslie-Melville razem z mężem w 1979 roku. Organizacja poza opieką nad sympatycznymi zwierzętami stara się prowadzić zajęcia o konieczności zachowania bioróżnorodności Kenii. Są praowdzone także lekcje dla szkół, a największą atrakcją jest karmienie żyraf ze specjalnej platformy.

Żyrafy Rothschilda są najwyższymi zwierzętami. Mieszkają tylko w Kenii i Ugandzie w chronionych rezerwatach. W przeciwieństwie do swoich kuzynów mają na czubku głowy pięć zamiast dwóch rogów, a także białe nogi bez plam. Także plamy na ciele są bardziej wyraźne niż u pozostałych żyraf. Dorosły samiec może być wysoki nawet na 6 metrów. Zwane są także żyrafami Baringo, od nazwy jeziora w Kenii.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek