nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021
dodane 04.04.2018 15:00

Pomagać- tak, odpisywać- nie.

Kolega raz poprosił mnie o to, bym mu dał odpisać zadanie z matematyki. Stało się to normą i dawałem mu zadania przez 1,5 roku, do dzisiaj. Lecz kilka dni temu jakiś młodszy chłopaka naskarżył, że ktoś spisuje z mojego zeszytu i dostałem uwagę. Nie wiem, jak mu powiedzieć, żeby przestał już spisywać zadanie domowe. Siódmoklasista

Spokojnie podejdź do spisującego ciągle zadania chłopaka i powiedz, że najwyższy czas z tym skończyć, bo to nie jest dobra rzecz. Obaj oszukujecie, a do tego on nie utrwala wiedzy z lekcji. Żeby to jednak nie zabrzmiało egoistycznie, to umów się, że przez np. 2 tygodnie będziesz mu tłumaczył zadania i sprawdzał, czy dobrze zrobił. Moim zdaniem to można załatwić przez Internet, przez telefon, ale możecie też się gdzieś spotykać. To może być szkolna biblioteka, czy czytelnia, nie wiem, jakie są możliwości.
Sprawa jest niby drobna, ale jednak on się uczy lenistwa, cwaniactwa. Po ósmej klasie będziecie w trudnej sytuacji, bo dwa roczniki pójdą do liceum. Dlatego lepiej być dobrze przygotowanym. Niech on już skończy z tym odpisywaniem. Powiedz szczerze, że męczy Cię ta sytuacja oszustwa, że nie chcesz kolejnej uwagi, że źle Ci z tym, że pogarszasz jego sytuację, bo przez to jego wiedza jest mniejsza. Jeśli się obrazi, trudno. Odważ się i przedstaw swoje argumenty.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione