nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 08.07.2017 16:00

Nie chcę zmienić szkoły

Mam iść teraz do klasy 7. Moja mama chce mnie przenieść do innej szkoły. Może poznałabym nowych ludzi, może uczono by tam lepiej. Ale wolę zostać w starej szkole. Tu jest moja przyjaciółka, najlepszy przyjaciel, inni znajomi, ulubieni nauczyciele. Mama uparła się, żeby mnie przenieść, a tata chce, żebym ja wybrała. Jak to powiedzieć żeby zrozumieli i dali w końcu spokój. Zmartwiona szóstoklasistka

Skoro nie potrafisz tego rodzicom wyjaśnić, to napisz na kartce swoje argumenty.
Oprócz tego, że masz tu sprawdzonych przyjaciół, dobrych nauczycieli, dobrze się czujesz, to napisz, że nowe osoby poznasz w liceum, że przecież rodzice też chodzili 8 lat do jednej szkoły, że tak było przez wiele, wiele lat.
Jest też obawa, że w nowej szkole mogą się pojawić uczniowie, którzy mieli problemy z relacjami w swoich szkołach. Jeśli ich będzie sporo, będą trudnym towarzystwem. Szkołę zmieniają osoby, które nie są ze swoich szkół zadowoleni, które mają różne kłopoty z rówieśnikami, konflikty z nauczycielami itp, a Ty tego nie masz.
Poznasz więc nowe osoby w liceum, a w nowym roku możesz co najwyżej zapisać się na inne, ciekawe zajęcia, gdzie poznasz nowe osoby.
Napisz to sensownie w punktach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione