nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 07.03.2017 16:00

Przełamać nieśmiałość

Jestem nieśmiała. Nie wiem o czym gadać z koleżankami lub z koleżanką, nie mam pomysłu i rzadko z nimi rozmawiam. Gimnazjalistka, kl. I

Jeśli jesteś aż tak nieśmiała, to chociaż nie odsuwaj się od innych, tylko stań obok koleżanek, uśmiechaj się, kiwaj głową, czasami powiedz jedno słowo, takie ogólne. Ale też zacznij koleżanki mocniej obserwować i myśl, w czym je możesz naśladować.
Czasami nieśmiałość bierze się z tego, że zbyt krytycznie do siebie podchodzimy i chcemy jak najlepiej wypaść. Tymczasem inne dziewczyny się tym nie przejmują. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały. Każdy ma prawo do błędów. Wysłuchaj piosenki Arki Noego "Nieidealna". Nie siedź z boku, bo będzie coraz trudniej dołączyć do klasy. Siadaj na przerwach obok koleżanek lub stawaj i pamiętaj o serdecznym uśmiechu i dobrych myślach. O sobie też myśl tylko dobrze.
Życie i tak zmusi Cię do śmiałości. Więc ćwicz się już powoli, bo jako dorosła będziesz musiała wiele spraw załatwiać. Rób już małe ćwiczenia. Rozejrzyj się też po klasie, bo jeśli jest jeszcze jakaś cicha dziewczyna, to Ty do niej podejdź i Ty ją ośmiel.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione