nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 01.02.2017 16:00

Odwaga

Ktoś rzucił w klasie hasło, byśmy uciekli. Najpierw zachwyt większości. Wyraziłam wątpliwość czy to ma sens, że konsekwencje mogą być spore, więc nie uciekam. Tylko dwie osoby mnie poparły. Reszta nie uciekła, ale złość zrzucili na nas, wiem, że zarzucają mi tchórzostwo, że wszystko popsułam. Aż mi się nie chce iść jutro do szkoły. Gimnazjalistka

Trzeba wytrzymać ten trudny czas i poczekać na wyciszenie emocji. Osoby, które chciały uciec są Wam w sumie / świadomie lub nieświadomie/ wdzięczne, bo rozwiązaliście za nich trudny problem. Pewnie Wam trochę zazdroszczą mocnych charakterów, ale za nic się do tego nie przyznają, nawet przed sobą. Warto mieć jakieś stałe argumenty, być na pomysł klasowej ucieczki z lekcji przygotowanym. Zatrzymanie klasy to akt wielkiej odwagi, natomiast ucieczka to tchórzostwo, bo to ucieczka od problemu, a nie jego rozwiązanie. Czasami dziewczyna może głośno powiedzieć, że boi się uciec, bo kary ze strony rodziców będą bardzo męczące. A dojdą szkolne kary. Dziewczynom łatwiej odmówić ucieczki. Można powiedzieć "z moim ojcem nie ma żartów". To chłopakom trudniej odmówić. Nie bój się, bo to Wy okazaliście się dojrzali, rozsądni i odważni. Tak się właśnie czujcie, wspierajcie się na portalach, a jutro i w kolejne dni wchodźcie do klasy z podniesioną głową.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione