nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 02.01.2017 16:00

Poradzą sobie

Koleżanka i kolega zaczęli ze sobą chodzić. Martwię się o nich, bo są mało odporni na problemy. Nie wiem, jak zniosą rozstanie, jak im wtedy pomóc. Koleżanka

Rozumiem Twoje piękne intencje. Ale bardzo uważaj na siebie, byś nigdy nie pomyliła odpowiedzialności za innych z manipulowaniem nimi. Ty jesteś ich rówieśniczką, a nie rodzicem. Ale nawet rodzice w pewnych sprawach powinni odpuścić i pozwolić dziecku popełniać błędy. Pamiętam rekolekcje dla rodziców, gdzie ksiądz przekonywał, że dziecko musi pobłądzić w życiu, bo to je wzmocni.
Napisałaś, że martwisz się o nich, że czeka ich oboje ból. Pewnie, że czeka, bo długo razem nie będą. Ale ten ból jest w życiu potrzebny. Wielką krzywdą współczesnych dzieci jest to, że każdy z dorosłych strzeże ich przed bólem. Z tego powodu wyrastają na mało odporne osoby. A problemy życiowe i tak przyjdą.
Organizm człowieka jest tak skonstruowany, że wytrzyma ból rozstania. Swoimi rozważaniami nie wzmacniaj poczucia tragedii, bo gdy nastolatki zrywają ze sobą to nie jest tragedia, to coś naturalnego.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione