nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.11.2016 16:00

Wielki wstyd

Zauroczyłam się w koledze z klasy i napisałam mu o tym. Grzecznie wyjaśnił, że jest tylko kolegą. Nie mogłam się z tym pogodzić, zamęczałam go pisaniem. Udostępnił moje listy i teraz chłopcy się ze mnie śmieją, dokuczają. Mam tego dosyć, już minęło trochę czasu, a oni w kółko to samo. Szóstoklasistka

Popełniłaś spory błąd. Tradycja nakazuje, by to chłopak wyznawał uczucie. Pewnie, że wielu chłopaków jest tak leniwych, że czekają na ruch dziewczyn, ale ogólna zasada jest taka, że chłopak wyznaje i pyta o wzajemność. Gorsze było to, że nie przyjęłaś jego kulturalnej odmowy, tylko stałaś się nachalna. Teraz nie zostaje nic innego jak podnieść wysoko głowę, uśmiechać się mimo przykrości i na dokuczania pytaj np. "długo będziecie mi wypominali błędy młodości?", albo "zmieńcie temat, już to omówiliście i obśmialiście", albo "przyczepcie się do kogoś innego", albo "już mnie nudzicie swoimi uwagami" itd Możesz do niego podejść, przeprosić na nachalność, powiedzieć, że to było dziecinne, ale szczere i szkoda, że teraz tak się nad Tobą znęcają. Tylko nie pisz mu o tym, bo zaraz udostępni ten list. Niczego nie pisz, jeśli chcesz mu coś przekazać, to tylko ustnie przeprosiny. Jeśli nic nie pomoże, czekaj, aż wybuchnie inna afera.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione