nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 04.08.2016 08:46

Kangur na drzewie

Brzmi jak dobry fotomontaż ale kangur drzewny na prawdę istnieje. Jest mniejszy od swojego odpowiednika na ziemi i skacze po drzewach.

Zwany jest także drzewiakiem lub drzewiakiem Goodfellowa. Jest bardzo rzadki i jak to na świecie najczęściej bywa zagrożony wyginięciem z powodu kłusowników. Ten ze zdjęcia trafił właśnie z Australii do Zoo w Singapurze. W czerwcu w Australii urodził się pierwszy maluch od 36 lat. Na wolności drzewne kangury żyją w tropikalnych lasach Paupi Nowej Gwinei. Podobnie jak klasyczne kangury mają silne tylne kończyny i długi ogon. Także wychowują się w torbie. Jednak drzewiaki mają także bardzo silne pazury, dzięki którym mogą łatwo chwytać się gałęzi, a ich łapki są tej samej długości. Dorosły kangur ma 70 cm długości i ok. 7 kg wagi. Żywią się pokarmem roślinnym. Na ziemi są powolne i niezdarne, ale po drzewach śmigają z niesamowitą zręcznością.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10