nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/p

dodane 29.06.2016 12:17

Spotkanie papieży

Papież senior Benedykt XVI obchodził 65. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

Na zakończenie Franciszek życzył Benedyktowi XVI, aby mógł nadal "odczuć rękę miłosiernego Boga", który go wspiera i mógł doświadczać i świadczyć nam o miłości Boga.

Benedykt XVI w spontanicznym wystąpieniu przywołał greckie słowo: "eucharistomen" - "składamy dzięki". "W tym słowie, z jego wieloma wymiarami zawarte jest wszystko, co można powiedzieć w tej chwili" - powiedział papież Ratzinger i podziękował Franciszkowi za jego dobroć, "która dodaje mu sił, bardziej niż Ogrody Watykańskie z całym ich pięknem". "Miejmy nadzieję, że Wasza Świątobliwość będzie mógł iść naprzód z nami wszystkimi na tej drodze Bożego miłosierdzia, ukazując drogę do Jezusa, do Boga" - powiedział Benedykt XVI.

Franciszek kilkakrotnie podchodził do papieża - seniora, by wymienić z nim braterski uścisk. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka osób składająca gratulacje Benedyktowi XVI.

Do Rzymu nie przyjechał starszy brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger, który 29 czerwca 1951 r. wraz z papieżem seniorem przyjął święcenia kapłańskie. Jest niemal całkowicie niewidomy i ma problemy z chodzeniem. Ks. Georg Ratzinger dokładnie pamięta dzień, w którym otrzymali święcenia kapłańskie: „To dzień, który ma szczególne znaczenie, zadecydował o całym naszym życiu” - powiedział w rozmowie z mediami niemieckimi. Swój jubileusz 65-lecia kapłaństwa będzie obchodzić w niewielkim kręgu bliskich w Ratyzbonie, gdzie obecnie mieszka.

Ks. Joseph Ratzinger przyjął święcenia kapłańskie wraz ze swym bratem Georgiem 29 czerwca 1951 r. z rąk ówczesnego arcybiskupa Monachium i Fryzyngii, kard. Michaela von Faulhabera. Mszę prymicyjną odprawił 8. lipca w Traunstein, gdzie mieszkali jego rodzice.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..