nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.06.2016 18:00

Oskarżenia na WF

Kiedy gramy na W-F i coś się nam nie uda, jeden z kolegów od razu czepia się mnie albo mojej koleżanki. Winą obarcza tylko dziewczyny, a czasem wszystkich tylko oczywiście nie siebie. Same się bronimy, ale żaden chłopak za nami się nie wstawia. Co dalej robić? Nastolatka

Brońcie się przez humor. Np. mówcie, by wyluzował, by nie był dziecinny, by spojrzał na siebie. Nie tłumaczcie się, tylko się śmiejcie, to ważne. Przegadajcie to przed kolejną lekcją, przygotujcie wesołe odpowiedzi, by klasę rozśmieszyć, a jego trochę ośmieszyć, ale bez złości, by wprowadzić więcej luzu. Przypomnijcie mu biblijne zdanie, że człowiek chętnie widzi drzazgę w oku brata, a belki we własnym oku nie dostrzega. Możecie też zadziałać inaczej. Np. zapytać, czy on ma jakiś problem z samym sobą, że tak się Was czepia. Możecie mu poradzić, by poszedł do psychologa, skoro nie potrafi się odprężyć przy sporcie. Jeśli to nie pomoże, trzeba zwrócić uwagę nauczycielowi, że macie dosyć uwag i krytyki kolegi. Gracie jak potraficie, a on nie ma prawa Was tak traktować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione