nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 04.06.2016 18:00

Rodzinne historie to skarb

Powiedziałam rodzicom, że w tym roku nie pojadę do dziadka na czas wakacji. Nie będę się nudzić na wsi. Wolę spędzić wakacje w domu, tym bardziej, że mam nowy telefon. Piątoklasistka

W każdej miejscowości można spotkać i poznać swoich rówieśników. A nie ma nic ciekawszego i bardziej kształcącego niż poznawanie nowych ludzi. To prawdziwa lekcja życia, o wiele bardziej korzystna niż siedzenie w fałszywym wirtualnym świecie. Wieś daje możliwość kontaktu z przyrodą. Z pewnością jest w pobliżu las, pola, łąki. Można urządzić dziadkowi ogródek skalny, można zbierać ciekawe rośliny do swojego zielnika lub po prostu robić niezwykłej urody suche bukiety. Podczas takiego pobytu u dziadka można też poznać historię swojej rodziny. Często tak mało wiemy o swoich przodkach, a ich życie bywa ciekawsze niż scenariusze filmowe. Trzeba tylko wyciągać starszych na wspomnienia. Oczywiście, jeśli się jedzie na takie wakacje ze złym nastawieniem, to nic nie przekona i nic nie pomoże. Jakie będą Twoje wakacje, to zależy głównie od Ciebie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione