nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 03.06.2016 18:00

A niech się dziwią

Wybieram się na ŚDM jako jedna z nielicznych w klasie. Mamy też w planie krótki wyjazd w góry z siostrą- studentką i jej grupą. Koleżanki robią wielkie oczy i pytają, czy chce mi się wspinać na szczyty, spać z złych na pewno warunkach. Tak się cieszyłam na ten wyjazd, a teraz nie wiem, czy to ma sens. 15-latka

Twoje wakacyjne plany są fantastyczne. Ciesz się, że masz takie możliwości, że możesz brać udział w ŚDM, że starsza siostra zaprasza Cię na górską wędrówkę. Bardzo to przykre, że tyle polskich nastolatków nie skorzysta z niesamowitej możliwości, jaką jest fakt, że ŚDM odbędą się u nas. To się za Waszej młodości już nie powtórzy. Stronnicze doniesienia medialne robiące sensację nie tam, gdzie trzeba, dodatkowo Was zniechęcają. A przecież tak sobie cenicie wolność podejmowania decyzji. Oto możliwość, by spotkać się w ogromnej masie osób wyznających podobne wartości, osób pełnych prawdziwiej radości, entuzjazmu. Może poszukasz różne relacje, galerie zdjęć z poprzednich ŚDM i pokażesz w klasie? Może uda Ci się wyjechać na Lednicę albo chociaż pokażesz stamtąd filmiki, by rówieśnicy przekonali się, jak można wspólnie się bawić i modlić? Turystykę górską trzeba poznać, by dać się wciągnąć. Nie darmo wielkie duchowe spotkania z Bogiem odbywały się właśnie na szczytach gór. Wspinaczki na szczyty to nie tylko wysiłek fizyczny, ale trudno kogoś przekonać, kto tego nigdy nie spróbował. Dlatego rób zdjęcia, potem opracuj ciekawy album lub zrób interesującą prezentację. A teraz po prostu się ciesz. Przed Tobą wielkie przeżycia, które dla wielu Twoich rówieśników nie są dostępne. Czuj się wyróżniona i dumna. Nie daj się zniechęcić, nie daj sobą manipulować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione