nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.04.2016 17:00

Jak reagować?

Chłopacy w klasie mówią, że idzie para, zakochani albo kiedy ślub. Mam już tego dość. Z doświadczenia wiem, że lepiej to ignorować, ale jestem tak zły, że wybucham. No i nie przestanę jej bronić czy pomagać. Zresztą, ostatnio bronię innych i pomagam się uczyć zarówno kolegom jak i koleżankom. Poprawiają oceny z kartkówek nawet na piątki. Co zrobić z chłopakami? Piątoklasista

Kapitalnie, że pomagasz. To jest wielka oznaka dojrzałości, to jednocześnie też pomoże Tobie, bo tłumacząc coś innym, sam się tego po raz kolejny uczysz. Zbierz kilku dowcipnych, gdy będziecie w miarę sami i powiedz, że czas skończyć z dziecinnym zachowaniem. W gimnazjum i liceum przyjacielskie i koleżeńskie relacje  z dziewczynami są jak najbardziej normalne. Może wiesz, który z chłopaków przewodzi i to z nim pogadaj po męsku. Powiedz, że powoli kolejni chłopcy zaczną mieć podobne relacje i takie odzywki staną się coraz bardziej ośmieszające tych, którzy dokuczają. Przemów chłopakom do ambicji, by Wasza klasa była najbardziej dojrzała, bez tych kpin. Możesz milczeć, a możesz odpowiadać w stylu "co, zazdrościsz" "A ty o której z dziewczyn marzysz" coś w tym stylu Wytrzymaj dokuczanie, bo to długo nie potrwa.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione