nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 08.03.2016 17:00

Zmiana kursu

W tym roku bardzo opuściłem się w nauce. Wierzę, że w III gimnazjalnej to poprawię, bo chcę się dostać do dobrego liceum. Ale teraz często popisuję się w szkole, przeklinam, nie odrabiam zadań. Jednocześnie jestem ministrantem i w domu zachowuję się w porządku. 14-latek

Jesteś w samym środku dojrzewania, a to jest najtrudniejszy okres w życiu. Nie staraj się wszystkiego naraz w sobie zmieniać. Wybierz sobie to, co Cię najbardziej w Tobie denerwuje i z tym walcz. Może zacznij od nauki? Bo nauka to praca i nie ma nic gorszego niż lenistwo. Ono jest wrogiem duszy. Zdolności to dar Boga i nie mamy prawa marnować swoich talentów. Pomyśl o tym, że wszyscy wiedzą, że jesteś ministrantem i że swoim zachowaniem dajesz pewne świadectwo. Pamiętam, jak nieraz nauczycielki mieszkające w odległej dzielnicy dziwiły się, że jakiś chłopak jest ministrantem, a tak źle się zachowuje w szkole. Czasami zwracały na to uwagę księdzu. Pewnie, że wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale są granice popisywania się, przeklinania itd. Zastanów się, który z wulgarnych wyrazów najpierw będziesz eliminował. Nie wszystkie naraz, bo nie dasz rady. Może do Wielkanocy zlikwidujesz jedno chociaż złe słowo? Sam oceń, od czego zacząć. Gdy w szkole przestaniesz udawać kogoś, kim nie jesteś, od razu poczujesz się lepiej. Podejrzewam, że większość kolegów tak samo udaje, więc bądź tym odważnym, który przerwie ten bezsensowny łańcuch.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10