nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 30.01.2016 14:00

Zmień miejsce

W czwartej klasie zakolegowałam się z pewnym chłopakiem, z którym lubiłam rozmawiać i siedzieliśmy razem w ławce na prawie wszystkich lekcjach. Później jednak zrobił się zuchwały i natrętny, a w dodatku mówi czasem różne niestosowne rzeczy. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że się ze z nas śmieją i piszą serduszka z naszymi inicjałami. Proszę o pomoc! Zdenerwowana szóstoklasistka

Ten problem bardzo łatwo rozwiązać. Bo w czwartej klasie byliście dobrymi przyjaciółmi i to się zdarza w tym wieku, jest dobre. Ale w miarę dojrzewania Wasze drogi się rozeszły i trzeba się jak najszybciej od niego odsunąć! Musisz nauczyć się wymagać dla siebie szacunku. Czyli nie słuchasz niestosownych rzeczy, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy nie będziesz z nim siedziała. Lepiej siedzieć samej, nawet z gorszym miejscu, niż siedzieć z chłopakiem, który nie potrafi Cię uszanować. Klasie się nie dziw, że się śmieją. Bo to normalna reakcja w tym wieku. Nawet gdyby to był idealny chłopak, to klasa by się śmiała, bo temat zauroczenia wywołuje w tym wieku takie reakcje. Dlatego zmień miejsce i odsuń się od kolegi, a jednocześnie dokładnie, ale spokojnie wyjaśnij mu, dlaczego to robisz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione