nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 07.12.2015 14:00

Poprawa relacji z bratem

Mam starszego brata, który zaczął studia. Od najdawniejszych czasów kłóciliśmy się o wszystko. Czasami były jeszcze docinki i walki o siedzenie przy komputerze lub TV. Ostatnio on się zmienił. Zaczął się mną interesować i martwić o moje wykształcenie, co również denerwuje. Uważam, że powinien zająć się sobą i swoją edukacją. Jest na to wyjaśnienie? Młodsza siostra

Podejrzewam, że brat po prostu dorósł, jest już faktycznie dorosły. Możliwe, że nagle to odczuł, dlatego tak się zmienił. Wasze kłótnie świadczyły o jego i Twojej niedojrzałości, były bardzo dziecinne. Czas jego dojrzewania się skończył i może chce trochę nadrobić stracone lata, dlatego chce się o Ciebie troszczyć. Moim zdaniem nie powinnaś się złościć, tylko wykorzystuj fakt, że skończyły się kłótnie. Możesz go prosić o pomoc w nauce, o porady, o opinie itd. To bardzo dobrze o nim świadczy, że troszczy się o Ciebie, że już nie chce walk. Ja rozumiem, że Ciebie ta nowa postawa drażni, ale powiedz mu, że potrzebujesz trochę czasu, by się przestawić w Waszych relacjach. Bądź z nim szczera, bo masz teraz kogoś, na kogo możesz liczyć, kto naprawdę chce Twojego dobra.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

           

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10