nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha

dodane 11.08.2014 09:33

Najpopularniejsza – guma

W wakacyjnym numerze „Małego Gościa” zaproponowaliśmy kilka gier podwórkowych. Z naszej sondy wynika, że najbardziej lubicie skakać w gumę.

Co czwarty głosujący skacze w gumę. Sporo osób gra w państwa, kapsle czy klasy. Pojawiło się też kilka Waszych propozycji. Na przykład Hania z Podkowy Leśnej przypomniała, jak grać w „Oczko”. Wystarczy patyk lub kreda, duża piaskownica, plaża lub boisko asfaltowe… no i grupka znajomych. Szczegóły przeczytacie tutaj.

W komentarzach naszej sondy wrzuciliście kilka nazw gier, choć czasem brzmiących nieco tajemniczo: „My na podwórku to gramy w zbijaka”, „My głównie gramy w suchy las”, „W szczura”, „My niedawno zrobiłyśmy boiska z węża ogrodowego i kilku innych rzeczy :)”.

Grunt to dobry pomysł. Bo czasu w wakacje raczej nie brakuje. A jak wiadomo, gdy zbierze się kilka lubiących się osób, dobre pomysły same się znajdują. A nawet jeśli te dobre pomysły się wyczerpią, można zapytać rodziców, w co oni bawili się w dzieciństwie. Uwierzcie, lista podwórkowych gier nigdy się nie kończy. I jeszcze coś, można też zagrać podwórko na podwórko. Wystarczyć wyłonić reprezentację swojego podwórka, pozostali będą kibicować.

Dobrych pomysłów! Do końca wakacji jeszcze daaaaaaleko.
 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..