nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 23.07.2014 20:30

Wakacyjne obowiązki

Do mojej ukochanej przyjaciółki przyjechała dużo młodsza kuzynka. Niestety, jest ona męcząca, a nawet złośliwa. Mama przyjaciółki każe jej się cały czas tą 8- latką zajmować, nie ma ani chwili dla nas. Gdy chcemy wyjść, to mała zaraz biegnie na skargę. Czy faktycznie przez całe wakacje nie będziemy mogły sobie spokojnie pogadać? 12-latka

Wierzę, że jakoś się da połączyć obowiązki wobec kuzynki i przyjaźń. Najpierw zdobądźcie zaufanie kuzynki, rozmawiajcie z nią, dopytujcie o jej sprawy, przypomnijcie sobie siebie w tym wieku, wrócicie do zabaw z tego okresu. Podejrzewam, że to może być całkiem miłe przeżycie. Gdy ona będzie zadowolona, wtedy zawrzyjcie umowę, że np. jedną godzinę dziennie Wy idziecie na spacer, a ona w tym czasie coś rysuje, pisze, czyta lub przygotowuje niespodziankę. Poszukajcie w pobliżu dziewczynki w jej wieku, wtedy ona by też miała rówieśniczkę do zabawy. Załatwcie to same, bądźcie serdeczne, wyobraźcie sobie, jak ona się czuje, taka odtrącona, bo Wy jesteście dwie, ona jedna. Jestem pewna, że się dogadacie, tylko pamiętajcie, że liczy się ton głosu, uśmiech, serdeczność i życzliwość.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione