nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 03.05.2014 21:15

Kłopoty prymuski

Nie mam pojęcia, jaki profil wybrać w liceum. Uczę się bardzo dobrze, ale z wszystkich przedmiotów. Nie mam żadnej pasji i nie mam pojęcia, co bym chciała w życiu robić. Już nawet byłam na testach, ale mi nie pomogły. Czas ucieka, trzeba podjąć decyzję o profilu w liceum. Ma Pani jakiś pomysł? Gimnazjalistka

Przygotuj sobie wielką planszę i rozpiskę np., profile jakie są w okolicznych liceach, zawody, które bierzesz pod uwagę, uczelnie i kierunki, jakie bierzesz pod uwagę i według tego szukaj. Czasami ktoś nawet o czymś marzy, a potem się okazuje, że tego akurat kierunku nie ma na uczelni, którą wybiera itd. Jedna z moich dawnych uczennic dostała się na prestiżowe uczelnie, a wybrała tę w pobliżu domu, bo wzięła pod uwagę możliwości finansowe rodziców. Dlatego robiąc tę planszę myśl o wszystkim.
A zacznij od eliminowania. Np. medycyna, prawo, politechnika, ekonomia, filologie. Pomyśl, w którym miejscu byś siebie nie widziała. a potem zacieśniaj możliwości, pilnując, by wszystkie kryteria były w tym uwzględnione. Liczy się wszystko- i możliwość znalezienia pracy, zarobki, miejsca praca w Twojej okolicy, Twoje predyspozycje. Np. delikatna i wrażliwa dziewczyna nie nadaje się na budownictwo, bo jak sobie poradzi na budowie? Drogą eliminacji, myśląc, czy wolisz spokojną pracę za biurkiem, czy raczej wśród ludzi wybieraj tak długo, aż coś znajdziesz. Jeśli nie, to polecam profil językowy jako najbardziej ogólny.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione