nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 04.02.2014 23:13

Potrzeba zmiany

Chciałabym być inna, coś w sobie zmienić. Bo np. nie potrafię wprowadzić koleżanek w dobry nastrój. Czasami nie wiem, o czym z nimi rozmawiać. Czuję się samotna. Szóstoklasistka

Żeby Ci pomóc konkretnie, musiałabym o Tobie więcej wiedzieć. W tym liście zdumiało mnie jedno- napisałaś, że nie potrafisz wprawić koleżanek w dobry nastrój. No i nie ma się czym przejmować. Ty masz dbać o swój nastrój. Jeśli będziesz pogodna, życzliwie, naturalnie uśmiechnięta, ludzie sami będą do Ciebie lgnąc. Pomyśl, jaką byś chciała mieć przyjaciółkę i sama staraj się taka być, oczywiście w granicach rozsądku, bo nie można być sztucznym. Myśl dobrze o sobie i o innych. Rób nawet takie ćwiczenia:
podbiegaj do lustra wiele razy dziennie, uśmiechaj się porozumiewawczo i odchodź zadowolona. Gdziekolwiek jesteś, przyglądaj sie ludziom i o każdym myśl coś dobrego. Myśl o miłych ludziach, pięknych miejscach, wesołych zdarzeniach, a będziesz miała wtedy sympatyczny wyraz twarzy. Bądź pewna siebie, swoich zalet, swojej osobowości. Nie myśl o tym, jaki temat poruszyć z koleżankami. To musi być naturalne. Nic na siłę. Podchodź do różnych dziewczyn, przysłuchuj się rozmowom, potakuj głową, czasami dodaj jedno lub dwa słówka. Nie pytaj, czy coś możesz robić z koleżankami. Po prostu bądź z nimi.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione