nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020
dodane 07.09.2013 19:12

Za dużo stresu

Poszłyśmy z przyjaciółką do różnych gimnazjów. Ona jest na drugim końcu miasta, bo tak pasuje z powodów rodzinnych, a ja w pobliżu do domu i ani moi ani jej rodzice na żadne przeniesienie się nie zgodzą. Myślałam, że jakoś to będzie, ale pierwszy tydzień w nowej szkole był tragiczny. Czy mogę pić jakieś zioła na uspokojenie? 13-latka

Jak najbardziej możesz pic zioła na uspokojenie, ale tylko zioła. Czyli na przykład herbatę z melisy. Przejrzyj też w Internecie zioła ojca Grzegorza, chyba ma na stres. Bo to, co przeżywasz to właśnie stres. W małej  ilości jest dobry, bo mobilizuje człowieka, ale u Ciebie jest za duży. Bardzo Ci współczuję klasy, współczuję atmosfery itd. Ale sytuacja jest jasna- ani Ty się nie przeniesiesz,  przyjaciółka. Ale teraz trochę mocniejszych słów. Otóż jesteś świetną i bardzo mądrą dziewczyną, ale- niestety- uzależniłaś się od przyjaciółki. Najczęściej zdarza się to wrażliwym i dobrym dziewczynom, że one kurczowo trzymają się jednej przyjaciółki. A to nie jest do końca dobre. Bądź z przyjaciółką w kontakcie, piszcie, spotykajcie się, organizuj spotkania, ale szukaj dla siebie miejsca w klasie albo pogódź się z tym, że w klasie nie będzie cudownie. Ważne, że masz przyjaciółkę, że nie jesteś zupełnie samotna. Spróbuj przez wiarę poszukac w sobie siły, bo ona jest z pewnością. "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" powtarzaj w drodze do szkoły. .

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17