nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 09.08.2013 22:05

Lęk przed gimnazjum

Boję się gimnazjum, że będą mnie każdej przerwie gnębić, wyzywać, bić, ubliżać i wszystkich będą buntowali przeciwko mnie. Dwie dziewczyny z naszej klasy strasznie się na mnie uwzięły i przed wakacjami pokazały, jakie mają wpływy. Przekonały większość, by się ode mnie odwrócili. Gdy teraz dowiedziałem się, że one idą do tego samego gimnazjum, to chyba lepiej, jeśli zmienię szkołę. 13-latek

. Gimnazjum to najtrudniejszy okres w życiu nastolatka. Dlatego jeśli jesteś tak źle nastawiony, to poproś rodziców, by pomogli Ci przenieść papiery. Sam tego nie rób. Ale plotki i tak mogą pójść dalej. Myślę, że poczułbyś się lepiej i silniej, gdybyś teraz przemógł swój lęk i z podniesioną głową wszedł do gimnazjum. Może one już przez wakacje wyrosną i dadzą Ci spokój? Może Ty podejdziesz do jednej z nich, wyciągniesz rękę na zgodę i powiesz, że nowa szkoła to nowe zwyczaje?
Może po prostu, gdy ktoś powie coś niemiłego, to nie zdenerwuj się, tylko wzrusz ramionami i powiedz, że to stare dzieje, dziecinada, nie ma sensu żyć przeszłością.
Najważniejsze, byś w środku, w sobie nie czuł lęku. Jeśli będziesz silny psychicznie i pewny siebie, to nic Ci nie zrobią. Jeśli zauważą, że jesteś przestraszony, to może być ciężko. Jeśli nie zmienisz szkoły, to może warto o tej sprawie poinformować wnowej szkole pedagoga? Bo mowy nie ma, by ktoś Cię bił lub wyzywał. Na to
nie można pozwolić. Trzeba umieć się bronić. Ale jeśli nie czujesz się jeszcze na tyle silny psychicznie, to lepiej iść do innego gimnazjum. Decyzję podejmij razem z rodzicami!

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..