nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.06.2013 14:03

Okrutny zakaz

Zakochałam się w cudownym koledze. On we mnie też. Poprosił mnie o chodzenie, zgodziłam się. Uszczęśliwiona opowiedziałam o tym rodzicom i przeżyłam szok. Kazali mi natychmiast zerwać, zakazali chodzenia, bo w szkole przecież i tak się spotykamy. Nie rozumiem tego okrucieństwa! Jak przekonać rodziców? 12-latka

Rozumiem Ciebie, ale rozumiem też rodziców. Każda strona ma swoje racje. Ty się cieszysz i chcesz się radością podzielić, a oni słusznie uważają, że na chodzenie jesteś za młoda. Pracuję w szkole i wiem, że chodzenie w tym wieku trwa bardzo krótko. Czasami nawet bez podania przyczyny chłopak zrywa, bo go chodzenie nudzi. Nie wiem, jak u Was chodzenie wygląda. Jak często się spotykacie, gdzie i ile rozmawiacie itd. Może ostrożniej powiedzieć, że tego kolegę bardzo lubisz, że sporo rozmawiacie, że marzysz o nim w przyszłości. Chodzenie w tym wieku jest często ostatnią zabawą w dorosłość. Poważne chodzenie zacznie się za jakiś czas. Jeśli to jest koleżeńskie, to nic w tym złego, można próbować rodzicom wyjaśnić, ale mogą nie zrozumieć. Natomiast jeśli bardzo naśladujecie zachowania starszych, to lepiej zrezygnować, bo potem tylko wynikają różne komplikacje. Nie znam szczegółów, nie znam Waszych zwyczajów. więc trudno mi pomóc. W tym wieku rodzice powinni wiedzieć, co czuje i co przeżywa dziecko, gdyż całkowicie za nie odpowiadają. Pomyśl, co Ty będziesz czuła, gdy Twoja córka opowie taką nowinę.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: 20.10.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26