nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Gabriela Szulik

dodane 10.02.2013 15:24

Lot anioła

Na Placu św. Marka w Wenecji zlądował anioł - w tym roku siatkarka Francesca Piccinini

W sobotę, 9 lutego do Wenecji przybyło około 120 tysięcy osób z całego świata na zabawę uliczną. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Żyj kolorowo”. Bo wenecki karnawał to wyjątkowo malownicza oprawa. Wszyscy bawią się najczęściej w historycznych kostiumach i obowiązkowo w maskach. Posiadacze najpiękniejszych są nagradzani.

Dla wszystkich uczestników karnawału przygotowano dziesiątki koncertów wszystkich rodzajów muzyki i spektakle na placach.

Jednak najważniejszym wydarzeniem jest Lot Anioła nad Placem św. Marka. Aniołem. Aniołem jest zwykle jakiś aktor, modelka czy artysta. W tym roku aniołem została włoska siatkarka Francesca Piccinini. Na Plac św. Marka zlądowała w niedzielne popołudnie w mundurze Husara. Anioł opuszczany na linie ze stumetrowej dzwonnicy św. Marka ląduje na balkonie pałacu Dożów. Lot Anioła ma przypominać, że Serenissima, czyli najdostojniejsza Wenecja, jest miastem-cudem, którego strzegą aniołowie.

Karnawał w Wenecji zakończy się w ostatki, czyli w najbliższy wtorek. Zabawę zakończy tradycyjna parada gondoli z pochodniami po Canal Grande.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2