nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

PAP/p

dodane 11.01.2013 10:44

Sportowe menu

W Austriackim St. Anton zawodniczki ścigają się w narciarskim pucharze świata. W Ameryce Południowej kierowcy ścigają się w Rajdzie Dakar. W Hiszpanii o mistrzostwo świata grają szczypiorniści… To dopiero początek sportowych zmagań w 2013 roku. Poniżej sportowe menu. Dla każdego coś ciekawego!

Kalendarz ważniejszych imprez sportowych – 2013

 

A K R O B A T Y K A  S P O R T O W A
------------------------------------
  7-9.06 MP seniorów - akrobatyka, trampolina, skoki na ścieżce (Rzeszów)
  7-9.09 PŚ - trampolina (Loule/Portugalia)
27-29.09 MP juniorów i młodzieżowe (Chorzów)
  4-5.10 PŚ - trampolina (Odense/Dania)
19-27.10 ME - akrobatyka (Lizbona/Portugalia)
7-10.11 MŚ - trampolina, skoki na ścieżce (Sofia/Bułgaria)

B A D M I N T O N
-----------------
  12–17.02 Drużynowe ME (Moskwa/Rosja)
  21–24.03 Turniej międzynarodowy (Warszawa)
  22–31.03 ME juniorów (Ankara/Turcja)
  25-28.04 Indywidualne MP (Białystok)
  19–26.05 Drużynowe MŚ (Kuala Lumpur/Malezja)
28.05-1.06 Klubowy PE (Beauvais/Francja)
   4–11.08 Indywidualne MŚ (Guangzhou/Chiny)
  19–22.09 Turniej międzynarodowy (Lubin)
24.10-2.11 MŚ juniorów (Bangkok/Tajlandia)

B I A T H L O N
---------------
   1-17.02 MŚ (Nove Mesto/Czechy)

           PŚ
    3-6.01 Oberhof/Niemcy
   9-13.01 Ruhpolding/Niemcy
  17-20.01 Anterselva/Włochy
28.02-3.03 Oslo/Norwegia
   7-10.03 Soczi/Rosja
  14-17.03 Chanty-Mansyjsk/Rosja

B I E G  N A  O R I E N T A C J Ę
---------------------------------
26-28.04 GP Mazowsza (Dębe Wielkie)
    5.05 MP w orientacji precyzyjnej (Łódź)
  7-9.06 MP - sprint, średni, sztafety (Zamość/Adamów)
15-23.06 ME w rowerowej jeździe na orientację (Zamość)
27-29.09 MP - bieg nocny, klasyczny, sztafety sprinterskie (Pruchnik, Rożwienica)

B O B S L E J E
---------------
  2-3.02 MŚ czwórek (St.Moritz/Szwajcaria)
25-27.02 MŚ dwójek (St.Moritz/Szwajcaria)

         PŚ
  4-6.01 Altenberg/Niemcy
11-13.01 Koenigssee/Niemcy
18-20.01 PŚ i ME (Igls/Austria)
15-17.02 Soczi/Rosja

B O K S
-------
7-10.03 MP kobiet
19-24.03 MP mężczyzn
11-14.04 MP juniorów
16-21.04 Turniej im. Feliksa Stamma
25-28.04 MP juniorek
17-26.05 ME seniorów (Mińsk/Białoruś)
17-26.08 MŚ juniorów (Kijów/Ukraina)
6-20.10 MŚ seniorów (Ałma-Ata/Kazachstan)
2-10.11 ME kobiet

B R Y D Ż
---------
  14-24.03 Wiosenne Mistrzostwa Ameryki Północnej (St. Louis/USA)
  27-29.04 Międzynarodowe MP Par Mikst (Warszawa)
30.04-4.05 Międzynarodowe MP teamów (Warszawa)
    1-4.05 Międzynarodowe MP par open (Warszawa)
   8-10.05 German Team Bridge Trophy (Bonn/Niemcy)
   1-11.08 Letnie Mistrzostwa Ameryki Północnej (Atlanta/USA)
   3-11.08 Otwarte MŚ młodzieży (Atlanta/USA)
   9-18.08 Festiwal "Solidarność" (Słupsk)
   7-14.09 Festiwal Pula 2013 (Pula/Chorwacja)
  16-29.09 Bermuda Bowl, Venice Cup, Seniors Cup (Bali/Indonezja)
28.11-8.12 Jesienne Mistrzostwa Ameryki Północnej (Phoenix/USA)

F O R M U Ł A 1
---------------
      GP
17.03 Australii (Melbourne)
24.03 Malezji (Kuala Lumpur)
14.04 Chin (Szanghaj)
21.04 Bahrajnu (Manama)
12.05 Hiszpanii (Barcelona)
26.05 Monaco (Monte Carlo)
9.06 Kanady (Montreal)
30.06 W.Brytanii (Silverstone)
7.07 Niemiec (miejsce do ustalenia)
28.07 Węgier (Hungaroring)
25.08 Belgii (Spa-Francorchamps)
8.09 Włoch (Monza)
22.09 Singapuru (Singapur)
6.10 Korei (Yeongam)
13.10 Japonii (Suzuka)
27.10 Indii (New Dehli)
3.11 Abu Zabi (ZEA/Abu Zabi)
17.11 USA (Austin)
24.11 Brazylii (Sao Paulo)

G I M N A S T Y K A   A R T Y S T Y C Z N A
-------------------------------------------
31.05-2.06 ME (Wiedeń/Austria)
28.08-1.09 MŚ (Kijów/Ukraina)

         PŚ
8-10.02 Tartu/Estonia
  3-6.04 Lizbona/Portugalia
19-21.04 Bukareszt/Rumunia
26-28.04 Pesaro/Włochy
  4-5.05 Sofia/Bułgaria
10-12.05 Corbeil-Essonnes/Francja
17-19.05 Mińsk/Białoruś
17-18.08 St. Petersburg/Rosja

         GP
  1-3.03 Moskwa/Rosja
8-10.03 Holon/Izrael
30-31.03 Thiais/Francja
12-14.04 Marabella/Hiszpania
  5-6.10 Brno/Czechy
19-20.10 Berlin/Niemcy

G I M N A S T Y K A   S P O R T O W A
--------------------------------------
  17-21.04 ME (Moskwa/Rosja)
30.09-6.10 MŚ (Antwerpia/Belgia)

         PŚ
    2.03 Worcester/USA
16-17.03 La Roche Sur Yon/Francja
21-24.03 Cottbus/Niemcy
27-29.03 Dauha/Katar
  6-7.04 Tokio/Japonia
26-28.04 Lublana/Słowenia
21-23.06 Anadia/Portugalia
13-15.09 Osijek/Chorwacja

G O L F
-------
  17-19.05 MP match play (Świebodzin/Kalinowe Pola)
  25-26.05 Otwarte Dni Golfa (Polska)
31.05-2.06 MP seniorów i mid-amatorów (Pętkowice k. Wejherowa)
  14-16.06 MP HCP (pola podwarszawskie)
    4-7.07 Klubowe MP (Kołczewo k. Międzyzdrojów)
  12-14.07 Międzynarodowe MP mężczyzn (Postołowo k. Pruszcza Gd.)
  21-24.07 Polish Open (z cyklu EPD Tour) (Pasłęk)
    2-4.08 Międzynarodowe MP kobiet (Brzeźno k. Wrocławia)
  26-28.08 MP juniorów i kat. wiekowej 19-34 lata (Kryniczno k. Wrocławia)
    4-6.10 Turniej PZG Masters (Sobienie Szlacheckie k. Warszawy)

H O K E J  NA  L O D Z I E
--------------------------
7-10.02 Turnieje kwalifikacyjne do IO w Soczi mężczyzn
         (Vojens/Dania, Ryga/Łotwa, Bietigheim-Bissingen/Niemcy)
7-10.02 Turnieje kwalifikacyjne do IO w Soczi kobiet (Poprad/Słowacja, Weiden/Niemcy)
  2-9.04 MŚ elity kobiet (Ottawa/Kanada)
8-14.04 MŚ dywizji IIA kobiet (Auckland/Nowa Zelandia)
14-20.04 MŚ dywizji IB do lat 18 (Tychy)
14-20.04 MŚ dywizji IB (Donieck/Ukraina)
3-19.05 MŚ elity (Sztokholm/Szwecja, Helsinki/Finlandia)

H O K E J  NA  T R A W I E
--------------------------
  18-20.01 Halowe młodzieżowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Wiedeń/Austria)
  25-27.01 Halowe młodzieżowe ME kobiet z udziałem reprezentacji Polski (Praga/Czechy)
  15-17.02 Halowy Klubowy PE Challenge II z udziałem Grunwaldu Poznań (Ateny/Grecja)
29.03-1.04 Mecze 1/8 i 1/4 europejskiej LM (miejsce do ustalenia)
19.03-1.04 Klubowy PE z udziałem AZS Politechniki Poznańskiej (Wiedeń/Austria)
   6-12.05 2. runda LŚ mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Saint-Germain-en-Laye/Francja)
  18-19.05 Final Four europejskiej LM (miejsce do ustalenia)
  12-23.06 Półfinał A LŚ mężczyzn (Rotterdam/Holandia)
24.06-7.07 Półfinał B LŚ mężczyzn (Niemcy)
   8-14.07 ME juniorów U18 z udziałem reprezentacji Polski (Gąsawa)
   8-14.07 ME juniorek U18 tzw. drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Santander/Hiszpania)
  21-28.07 ME kobiet tzw. drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Cambrai/Francja)
  17-25.08 ME kobiet i mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Antwerpia/Belgia)
  11-13.10 1. runda europejskiej LM (miejsce do ustalenia)
  25-27.10 1. runda europejskiej LM (miejsce do ustalenia)
30.11-8.12 Finał LŚ (Argentyna)

J E Ź D Z I E C T W O
---------------------
24-28.04 Finał PŚ - skoki i ujeżdżenie (Goeteborg/Szwecja)
12-14.07 MP młodych jeźdźców i juniorów WKKW (Baborówko/wielkopolskie)
8-11.08 MP seniorów, młodych jeźdźców i juniorów - skoki (Drzonków)

J U D O
-------
9-10.01 Grand Slam (Paryż/Francja)
  2-3.02 PŚ kobiet (Sofia/Bułgaria)
16-17.02 PŚ kobiet (Oberwart/Austria)
16-17.02 PŚ mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
23-24.02 GP (Duesseldorf/Niemcy)
  2-3.03 PŚ mężczyzn (Warszawa)
  2-3.03 PŚ kobiet (Praga/Czechy)
25-28.04 ME (Budapeszt/Węgry)
  1-2.05 PŚ kobiet (Madryt/Hiszpania)
  1-2.05 PŚ mężczyzn (Bukareszt/Rumunia)
  8-9.06 PŚ kobiet (Lizbona/Portugalia)
27-31.08 MŚ (Rio de Janeiro/Brazylia)
20-22.09 ME juniorów (Sarajewo/Bośnia i Hercegowina)
28-29.09 PŚ kobiet (Rzym/Włochy)
28-29.09 PŚ mężczyzn (Glasgow/W. Brytania)
12-13.10 PŚ kobiet (Mińsk/Białoruś)
12-13.10 PŚ mężczyzn (Stambuł/Turcja)
15-17.11 MME (Sofia/Bułgaria)

K A J A K A R S T W O
---------------------
           klasyczne
  10-12.05 PŚ (Szeged/Węgry)
  17-19.05 PŚ (Racice/Czechy)
31.05-2.06 PŚ (Poznań)
  27-30.06 ME juniorów i U-23 (Poznań)
    5-7.07 MP (Poznań)
    1-4.08 MŚ juniorów i U23 (Welland/Kanada)
  14-18.08 MŚ (Duisburg/Niemcy)

           górskie
  17-19.05 MP (Kraków)
    6-9.06 ME (Kraków)
  21-23.06 PŚ (Cardiff/Wielka Brytania)
  28-30.06 PŚ (Augsburg/Niemcy)
    5-7.07 PŚ (Seu d'Urgell/Hiszpania)
  17-21.07 MŚ juniorów i U-23 (Liptowski Mikulasz/Słowacja)
    1-4.08 ME juniorów i U-23 (Bourg-Saint Maurice/Francja)
  16-18.08 PŚ (Tacen/Słowenia)
  23-25.08 PŚ (Bratysława/Słowacja)
  11-15.09 MŚ (Praga/Czechy)  

           kajak-polo
  22-25.08 ME (Poznań)

K A R A T E  T R A D Y C Y J N E
--------------------------------
  15.06 PŚ (Lublin)
9-10.11 ME ITKF (Praga/Czechy)

K O L A R S T W O
------------------
            szosa
   22-27.01 Tour Down Under (Australia)
    3-10.03 Paryż-Nicea        
    6-12.03 Tirreno-Adriatico       
      17.03 Mediolan-San Remo          
   18-24.03 Dookoła Katalonii          
      22.03 Grand Prix E3 (Harelbeke/Belgia)
      24.03 Gandawa-Wevelgem       
      31.03 Dookoła Flandrii
     1-6.04 Dookoła Kraju Basków          
       7.04 Paryż-Roubaix        
      14.04 Amstel Gold Race (Holandia)
      17.04 Strzała Walońska       
      21.04 Liege-Bastogne-Liege       
   23-28.04 Tour de Romandie
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
     3-5.05 Szlakiem Grodów Piastowskich
    4-26.05 Giro d'Italia
     2-9.06 Dauphine Libere
    8-16.06 Dookoła Szwajcarii
   13-15.06 Małopolski Wyścig Górski
   20-23.06 mistrzostwa Polski (Sobótka)
   26-30.06 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
29.06-21.07 Tour de France
   23-27.07 Dookoła Mazowsza
      27.07 Clasica San Sebastian
27.07-3.08 Tour de Pologne
      10.08 Memoriał Henryka Łasaka
      11.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
   12-18.08 Eneco Tour
      17.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej
24.08-15.09 Vuelta a Espana
      25.08 Vattenfall Cyclassics (Niemcy)
       1.09 GP Ouest France - Plouay
      13.09 GP Quebeku
      15.09 GP Montrealu
   22-29.09 MŚ (Florencja)
       6.10 Giro di Lombardia         
    9-13.10 Dookoła Hangzhou
   16-20.10 Dookoła Pekinu     

            przełaje
       6.01 PŚ (Rzym)
      20.01 PŚ (Hoogerheide/Holandia)
     2-3.02 MŚ (Louisville/USA)

            tor
   17-19.01 PŚ (Aguascalientes/Meksyk)
   20-24.02 MŚ (Mińsk/Białoruś)
   11-13.10 MP (Pruszków)

           górskie
  18-19.05 PŚ (Albstadt/Niemcy)
  25-26.05 PŚ (Nove Mesto na Morave/Czechy)
  15-16.06 PŚ (Val di Sole/Włochy)
  29-30.06 MŚ w maratonie (Kirchberg/Austria)
    5-7.07 MP (Żerków)
  27-28.07 PŚ (Vallnord/Andora)
  10-11.08 PŚ (Monte-Sainte-Anne/Kanada)
26.08-1.09 MŚ (Pietermaritzburg/RPA)
  14-15.09 PŚ (Hafjell/Norwegia)

K O S Z Y K Ó W K A
--------------------
9-10.02 Finałowy turniej PP mężczyzn
9-10.03 Finałowy turniej PP kobiet
   10.03 Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi
18-24.03 Finał Euroligi kobiet - Final Eight z udziałem ośmiu
         drużyn (Jekaterynburg/Rosja)
   13.04 Finałowy mecz PE mężczyzn
10-12.05 Finał Euroligi mężczyzn - Final Four (Londyn/W. Brytania)
15-30.06 ME kobiet (bez udziału Polski) (Francja)
4-22.09 ME mężczyzn z udziałem Polski (Celje, Koper, Lublana,
         Jesenice/Słowenia)

L E K K O A T L E T Y K A
-------------------------
         Diamentowa Liga
   10.05 Dauha/Katar
   19.05 Szanghaj/Chiny
   25.05 Nowy Jork/USA
    1.06 Eugene/USA
    6.06 Rzym/Włochy
   13.06 Oslo/Norwegia
   30.06 Birmingham/W. Brytania
    4.07 Lozanna/Szwajcaria
    6.07 Paryż/Francja
   19.07 Monako
26-27.07 Londyn/W. Brytania
   23.08 Sztokholm/Szwecja
   29.08 Zurych/Szwajcaria
    6.09 Bruksela/Belgia

  24-27.01 Halowe MP juniorów i juniorów młodszych (Spała)
      3.02 Klubowy Puchar Europy w biegach przełajowych (Castellon/Hiszpania)
      6.02 9. halowy mityng Pedro's Cup (Bydgoszcz)
  16-17.02 57. halowe MP seniorów (Spała)
28.02-3.03 32. halowe ME (Goeteborg/Szwecja)
   9-10.03 13. Zimowy Puchar Europy w rzutach (miejsce do ustalenia)
     10.03 MP seniorów i juniorów w biegach przełajowych (Bydgoszcz)
  19-24.03 9. halowe ME weteranów (San Sebastian/Hiszpania)
     24.03 22. MP kobiet w półmaratonie (Warszawa)
     24.03 40. MŚ w biegach przełajowych (Bydgoszcz)
      7.04 40. Maraton Dębno (Dębno)
     27.04 MP seniorów w biegu na 10 000 m (Sosnowiec)
     19.05 10. Puchar Europy w chodzie sportowym (Dudince/Słowacja)
  23-26.05 13. ME weteranów (Upice/Czechy)
     25.05 Liga lekkoatletyczna – I rzut (miejsce do ustalenia)
     31.05 3. międzynarodowy mityng skoku o tyczce im. Marka Łuczyńskiego (Kozienice)
      1.06 41. memoriał Józefa Żylewicza (Gdańsk)
    1-2.06 MP juniorów i młodzieżowców w wielobojach (Opole)
      1.06 10. międzynarodowy Mityng Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego (Żary)
      8.06 13. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (Bydgoszcz)
      8.06 17. Puchar Europy w biegu na 10 000 m (Prawec/Bułgaria)
      9.06 8. Opolski festiwal skoków (Opole)
     15.06 59. memoriał Janusza Kusocińskiego (Szczecin)
  22-23.06 4. drużynowe ME (superliga) (Gateshead/W.Brytania)
  29-30.06 30. młodzieżowe MP (Bydgoszcz)
  29-30.06 30. Puchar Europy w wielobojach (superliga) (Tallinn/Estonia)
    3-5.07 67. MP juniorów (Kraków)
      6.07 12. ME w biegach górskich (Borowec/Bułgaria)
  10-14.07 8. MŚ juniorów młodszych U18 (Donieck/Ukraina)
  11-14.07 9. młodzieżowe ME U23 (Tampere/Finlandia)
  18-21.07 22. ME juniorów (Rieti/Włochy)
  19-21.07 89. MP seniorów (Toruń)
   2-10.08 8. Światowe Igrzyska Weteranów (Turyn/Włochy)
      3.08 4. MP mężczyzn w biegu na 10 km (Gdańsk)
  10-18.08 14. MŚ (Moskwa/Rosja)
     17.08 15. międzynarodowy mityng im. Wł. Komara i T. Ślusarskiego (Międzyzdroje)
     25.08 4. memoriał Kamili Skolimowskiej (Warszawa)
     31.08 Liga lekkoatletyczna – II rzut (miejsce do ustalenia)
      8.09 29. MŚ w biegach górskich (Krynica-Zdrój)
      8.09 22. MP mężczyzn w półmaratonie (Piła)
     13.10 2. MP kobiet w biegu na 10 km (Płock)
  16-27.10 20. MŚ weteranów (Porto Alegre/Brazylia)
     23.11 Młodzieżowe MP w biegach przełajowych (Lubin)
      8.12 20. ME w biegach przełajowych (Belgrad/Serbia)

Ł U C Z N I C T W O
-------------------
  18-20.01 Halowy PŚ (Nimes/Francja)
   8-10.02 Halowy PŚ - finał (Las Vegas/USA)
26.02-2.03 Halowe ME (Rzeszów)
  15-20.04 GP Europy (Riom/Francja)
  14-19.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
27.05-1.06 GP Europy (Eczmiadzin/Armenia)
  10-15.06 PŚ (Antalya/Turcja)
  15-21.07 PŚ (Medellin/Kolumbia)
  12-18.08 PŚ (Wrocław)
    2-8.09 MŚ juniorów (Wuxi/Chiny)
  21-22.09 PŚ - finał (Paryż/Francja)
29.09-6.10 MŚ (Antalya/Turcja)
    7-8.12 Halowy PŚ (Singapur)

Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E
--------------------------------------
21-27.01 ME (Zagrzeb/Chorwacja)
6-11.02 Mistrzostwa Czterech Kontynentów (Osaka/Japonia)
11-17.03 MŚ (London/Kanada)
  5-8.12 finał GP ISU (Japonia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E
------------------------------------
  5-6.01 MP w sprincie (Zakopane)
11-13.01 ME (Heerenveen/Holandia)
18-20.01 ME - short track (Malmoe/Szwecja)
19-20.01 PŚ w sprincie (Calgary/Kanada)
26-27.01 MŚ w sprincie (Salt Lake City/USA)
  1-3.02 PŚ – short track (Soczi/Rosja)
  2-3.02 MP w wieloboju (Tomaszów  Mazowiecki)
8-10.02 PŚ - short track (Drezno/Niemcy)
9-10.02 PŚ - dystanse średnie i długie (Inzell/Niemcy)
16-17.02 MŚ w wieloboju (Hamar/Norwegia)
16-17.02 PŚ juniorów – finał (Collalbo/Włochy)
22-24.02 MŚ juniorów short track (Warszawa)
23-24.02 MŚ juniorów (Collalbo/Włochy)
  1-2.03 PP (Gdańsk)
  1-3.03 PŚ - wszystkie dystanse (Erfurt/Niemcy)
8-10.03 MŚ – short track (Debreczyn/Węgry)
8-10.03 PŚ – finał (Heerenveen/Holandia)
8-10.03 PP – finał (Warszawa)
15-17.03 Finał Pucharu Europy juniorów – short track (Baselga/Włochy)
21-24.03 MŚ na dystansach (Soczi/Rosja)
23-24.03 MP seniorów i młodzieżowców - short track (Elbląg)

M O T O C Y K L E
-----------------
      GP
7.04 Kataru (Losail)
21.04 Ameryki (Austin)
5.05 Hiszpanii (Jerez)
19.05 Francji (Le Mans)
2.06 Włoch (Mugello)
16.06 Katalonii (Barcelona)
29.06 Holandii (Assen)
7.07 Niemiec (Sachsenring)
21.07 USA (Laguna Seca - tylko klasa MotoGP)
18.08 Indianapolis (USA/Indianapolis)
25.08 Czech (Brno)
1.09 W.Brytanii (Silverstone)
15.09 San Marino i Riviera di Rimini (Włochy/Misano)
29.09 Aragonii (Hiszpania/Motorland)
13.10 Malezji (Sepang)
20.10 Australii (Phillip Island)
27.10 Japonii (Motegi)
10.11 Walencji (Walencja)

N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E
----------------------------------------
5-17.02 MŚ (Schladming/Austria)

      PŚ - mężczyźni
1.01 Monachium/Niemcy              - slalom równoległy   
6.01 Zagreb/Chorwacja              - slalom
12.01 Adelboden/Szwajcaria          - slalom gigant  
13.01 Adelboden/Szwajcaria          - slalom
18.01 Wengen/Szwajcaria             - superkombinacja
19.01 Wengen/Szwajcaria             - zjazd
20.01 Wengen/Szwajcaria             - slalom
25.01 Kitzbuehel/Austria            - supergigant
26.01 Kitzbuehel/Austria            - zjazd 
27.01 Kitzbuehel/Austria            - superkombinacja
29.01 Moskwa/Rosja                  - slalom równoległy   
23.02 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - zjazd 
24.02 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - slalom gigant  
2.03 Kvitfjell/Noirwegia           - zjazd 
3.03 Kvitfjell/Norwegia            - supergigant
9.03 Kranjska Gora/Słowenia        - slalom gigant  
10.03 Kranjska Gora/Słowenia        - slalom
13.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - zjazd 
14.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - supergigant    
15.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - konkurs drużynowy   
16.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - slalom gigant
17.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - slalom

      PŚ - kobiety
1.01 Monachium/Niemcy              - slalom równoległy
4.01 Zagrzeb/Chorwacja             - slalom
12.01 Sankt Anton/Austria           - zjazd 
13.01 Sankt Anton/Austria           - supergigant
15.01 Flachau/Austria               - slalom
19.01 Cortina d'Ampezzo/Włochy      - zjazd 
20.01 Cortina d'Ampezzo/Włochy      - supergigant
26.01 Maribor/Słowenia              - slalom gigant  
27.01 Maribor/Słowenia              - slalom
29.01 Moskwa/Rosja                  - slalom równoległy   
23.02 Meribel/Francja               - zjazd 
24.02 Meribel/Francja               - supergigant
2.03 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - zjazd 
3.03 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - supergigant
9.03 Ofterschwang/Niemcy           - slalom gigant  
10.03 Ofterschwang/Niemcy           - slalom
13.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - zjazd 
14.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - supergigant
16.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - slalom
17.03 Lenzerheide/Szwajcaria        - slalom gigant

N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E
----------------------------------------
  20-27.01  MŚ juniorów (Liberec/Czechy)
22.02-2.03  MŚ (Val di Fiemme/Włochy)

      PŚ - skoki
1.01 indywidualne Turniej Czterech Skoczni (K-125) (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
4.01 indywidualne Turniej Czterech Skoczni (K-120) (Innsbruck/Austria)
6.01 indywidualne Turniej Czterech Skoczni (K-125) (Bischofshofen/Austria)
9.01 indywidualne (K-120) (Wisła/Polska)
11.01 drużynowe    (K-120) (Zakopane/Polska)
12.01 indywidualne (K-120) (Zakopane/Polska)
19.01 indywidualne (K-120) (Sapporo/Japonia)
20.01 indywidualne (K-120) (Sapporo/Japonia)
26.01 indywidualne (K-195) (Vikersund/Norwegia)
27.01 indywidualne (K-195) (Vikersund/Norwegia)
2.02 indywidualne (K-185) (Harrachov/Czechy)
3.02 indywidualne (K-185) (Harrachov/Czechy)
9.02 drużynowe    (K-130) (Willingen/Niemcy)
10.02 indywidualne (K-130) (Willingen/Niemcy)
13.02 indywidualne (K-125) (Klingenthal/Niemcy)
16.02 indywidualne (K-185) (Oberstdorf/Niemcy)
17.02 drużynowe    (K-185) (Oberstdorf/Niemcy)
9.03 indywidualne (K-116) (Lahti/Finlandia)
10.03 indywidualne (K-116) (Lahti/Finlandia)
12.03 indywidualne (K-120) (Kuopio/Finlandia)
15.03 indywidualne (K-123) (Trondheim/Norwegia)
17.03 indywidualne (K-120) (Oslo/Norwegia)
22.03 indywidualne (K-185) (Planica/Słowenia)
23.03 drużynowe    (K-185) (Planica/Słowenia)
24.03 indywidualne (K-185) (Planica/Słowenia)

         PŚ - biegi
    1.01 Tour de Ski (Muenstertal/Szwajcaria)
  3-4.01 Tour de Ski (Dobiacco/Włochy)
  5-6.01 Tour de Ski (Val di Fiemme/Włochy)
12-13.01 Liberec/Czechy
19-20.01 La Clusaz/Francja
  1-3.02 Soczi/Rosja
16-17.02 Davos/Szwajcaria
9-10.03 Lahti/Finlandia
   13.03 Drammen/Norwegia
16-17.03 Oslo/Norwegia
   20.03 Sztokholm/Szwecja
22-24.03 Falun/Szwecja

      PŚ - kombinacja norweska
5.01 Schonach/Niemcy      - drużynowo
6.01 Schonach/Niemcy      - indywidualnie (Gundersen)
12.01 Chaux-Neuve/Francja  – indywidualnie (Gundersen)
13.01 Chaux-Neuve/Francja  - drużynowo (sprint)
19.01 Seefeld/Austria      - indywidualnie (Gundersen)
20.01 Seefeld/Austria      - indywidualnie (Gundersen)
26.01 Klingenthal/Niemcy   - indywidualnie (Gundersen)
27.01 Klingenthal/Niemcy   – penalty race
2.02 Soczi/Rosja          – indywidualnie (Gundersen)
3.02 Soczi/Rosja          - drużynowo
9.02 (Ałma Ata/Kazachstan - indywidualnie (Gundersen)
10.02 Ałma Ata/Kazachstan  – indywidualnie (Gundersen)
8.03 Lahti/Finlandia      - indywidualnie (Gundersen)
9.03 Lahti/Finlandia      – drużynowo (sprint)
15.03 Oslo/Norwegia        - indywidualnie (Gundersen)
16.03 Oslo/Norwegia        – finał

5.01 Puchar Kontynentalny (Wisła) - drużynowo
6.01 Puchar Kontynentalny (Wisła) - indywidualnie (Gundersen)

P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y
--------------------------------------
           PŚ
  20-24.02 Palm Springs/USA
  20-24.03 Rio de Janeiro/Brazylia
  17-21.04 Chengdu/Chiny
   8-12.05 Budapeszt/Węgry
31.05-2.06 finał - Niżny Nowgorod/Rosja

15-21.08 MŚ (Kaoshiung/Tajwan)
11-17.07 ME (Drzonków)

P I Ł K A  N O Ż N A
--------------------
      reprezentacja - el. MŚ 2014
22.03 Polska - Ukraina (Polska)
26.03 Polska - San Marino (Polska)
7.06 Mołdawia - Polska (Kiszyniów/Mołdawia)
6.09 Polska - Czarnogóra (Polska)
10.09 San Marino - Polska (Serravalle/San Marino)
11.10 Ukraina - Polska (Ukraina)
15.10 Anglia - Polska (Londyn)

6.02 Mecz towarzyski Irlandia - Polska (Dublin)

           LM
  12-13.02 pierwsze mecze 1/8 finału
  19-20.02 pierwsze mecze 1/8 finału
    5-6.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
  12-13.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
    2-3.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
   9-10.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
  23-24.04 pierwsze mecze półfinałowe
30.04-1.05 rewanżowe mecze półfinałowe
     25.05 mecz finałowy (Londyn)

           LE
     14.02 pierwsze mecze 1/16 finału
     21.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
      7.03 pierwsze mecze 1/8 finału
     14.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
      4.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
     11.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
     25.04 pierwsze mecze półfinałowe
      2.05 rewanżowe mecze półfinałowe
     15.05 mecz finałowy (Amsterdam)

       7.01 Przyznanie „Złotej Piłki” dla najlepszego piłkarza świata (Zurych/Szwajcaria)
19.01-10.02 Puchar Narodów Afryki (RPA)
   22-25.02 Ekstraklasa - początek rundy wiosennej
       3.05 Finał PP (prawdopodobnie Warszawa)
      24.05 Kongres UEFA (Londyn)
   30-31.05 Kongres FIFA (Mauritius)
       1.06 Ekstraklasa - ostatnia 30. kolejka rundy wiosennej
   15-30.06 Puchar Konfederacji (Brazylia)
21.06-13.07 MŚ do lat 20 (Turcja)
   10-28.07 ME kobiet (Szwecja)
   18-28.09 MŚ w piłce plażowej (Tahiti)
17.10-8.11 MŚ do lat 17 (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
       6.12 Losowanie grup finałów MŚ świata 2014 (Brazylia)
   11-21.12 Klubowe MŚ (Maroko)

terminy FIFA na mecze międzypaństwowe:
6.02, 22-26.03, 7-11.06, 14-18.06, 14.08, 6-10.09, 11-15.10, 15-19.11

P I Ł K A  R Ę C Z N A
----------------------
11-27.01 MŚ świata mężczyzn (Hiszpania)
7-22.12 MŚ kobiet (Serbia)

P Ł Y W A N I E
---------------
           GP Polski
  16-17.02 Kozienice
  27-28.04 miejsce do ustalenia
  18-19.05 Drzonków
    1-2.06 Olsztyn
  26-27.10 Suwałki
   9-10.11 Kraków
  16-17.11 Łódź

  13.16.06 MP (Olsztyn)
  10-14.07 ME juniorów (Poznań)
20.07-4.08 MŚ (Barcelona/Hiszpania)
  16-21.08 MŚ juniorów (Casablanca/Maroka)
  12-15.12 ME na krótkim basenie (Herning/Dania)
  19-22.12 MP na krótkim basenie (Ostrowiec Św.)

P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W
--------------------------------------
5-14.04 ME seniorek i seniorów (Warna/Bułgaria)
3-11.05 MŚ juniorów (Lima/Peru)
13-15.09 MP seniorów i seniorek (Ciechanów)
20-29.09 ME do 20 i 23 lat (Tallinn/Estonia)
16-23.10 MŚ seniorów i seniorek (Warszawa)

R A J D Y  S A M O C H O D O W E
--------------------------------
           el. MP
  12-14.04 Rajd Świdnicki
  23-25.05 Rajd Wisły
    5-7.07 Rajd Karkonoski
   8-10.08 Rajd Rzeszowski
    5-7.09 Rally Kauno Ruduo (Litwa)
  27-29.09 Rajd Polski
  17-19.10 Rajd Dolnośląski

           el. MŚ
  15-20.01 Rajd Monte Carlo
   7-10.02 Rajd Szwecji
   7-10.03 Rajd Meksyku
  11-14.04 Rajd Portugalii
    2-5.05 Rajd Argentyny
30.05-2.06 Rajd Akropolu
  20-23.06 Rajd Włoch
    1-3.08 Rajd Finlandii
  22-25.08 Rajd Niemiec
  12-15.09 Rajd Australii
    3-6.10 Rajd Francji
  24-27.10 Rajd Katalonii
  14-17.11 Rajd Wielkiej Brytanii

S A N E C Z K A R S T W O
-----------------------
         tory lodowe
  4-6.01 PŚ (Koenigssee/Niemcy)
12-13.01 PŚ i ME (Oberhof/Niemcy)
15-16.01 MŚ juniorów (Park City/USA)
19-20.01 PŚ (Winterberg/Niemcy)
  1-2.02 MŚ (Whistler/Kanada)
  1-2.02 ME juniorów (Oberhof/Niemcy)
  8-9.02 PŚ (Lake Placid/USA)
23-24.02 PŚ (Soczi/Rosja)

         tory naturalne
18-20.01 PŚ (Umhausen/Austria)
24-27.01 MŚ (Deutschnofen/Włochy)
  1-2.02 PŚ (Kindberg/Austria)
8-10.02 ME juniorów (Nowouralsk/Rosja)
15-17.02 PŚ (Latsch/Włochy)

S I A T K Ó W K A
-----------------
26.02-3.03 finały Pucharu CEV kobiet i mężczyzn
    9-10.03 finał LM kobiet
   16-17.03 finał LM mężczyzn
   19-24.03 finały Pucharu Challenge kobiet i mężczyzn
15.05-15.07 LŚ siatkarzy
    1-31.08 GP siatkarek
    9-18.08 MŚ juniorek (Czechy)
22.08-1.09 MŚ juniorów (Turcja)
    6-15.09 ME kobiet (Niemcy i Szwajcaria)
   20-29.09 ME mężczyzn (Polska i Dania)

S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A
---------------------------------
1-7.07 MŚ (Stare Jabłonki)

S N O W B O A R D
-----------------
17-27.01 MŚ (Stoneham/Kanada)

S P O R T Y   L O T N I C Z E
-----------------------------
5-20.01 MŚ w szybownictwie, klasy: światowa, club, standard
        (Adolfo Gonzalez Chavez/Argentyna)
8-21.06 ME w szybownictwie, klasy: 15-metrowa, 18-metrowa, otwarta
        (Vinon sur Verdon/Francja)
5-21.07 ME w szybownictwie, klasy: standard, club, 20-metrowa, światowa
        (Ostrów Wlkp.)
4-9.08 Samolotowe rajdowe ME (Dubnica nad Wagiem/Słowacja)
7-14.09 Samolotowe MŚ w lataniu precyzyjnym (Budziszyn/Niemcy)

S T R Z E L E C T W O
---------------------
  10-12.01 GP Pilzna (Pilzno/Czechy) 
25.02-3.03 ME (10 m) (Odense/Dania)
    1-5.05 Zawody międzynarodowe (Pilzno/Czechy)
  13-16.06 Zawody międzynarodowe (Pilzno/Czechy)
21.07-4.08 ME (25, 50 i 300 m) (Osijek/Chorwacja)
28.07-8.08 ME – rzutki, ruchoma tarcza (Suhl/Niemcy)
  14-23.09 MŚ – rzutki (Lima/Peru)

         PŚ
15-24.03 Acapulco/Meksyk     - rzutki
2-10.04 Changwon/Korea Płd. - karabin i pistolet
15-24.04 Al. Ain/ZEA         - rzutki
4-13.05 Fort Benning/USA    – karabin i pistolet
23-30.05 Monachium/Niemcy    - karabin i pistolet
8-17.06 Nikozja/Cypr        – rzutki
3-12.07 Granada/Hiszpania   - karabin, pistolet, rzutki
21-29.10 Abu Zabi/ZEA)       – finał rzutki
6-12.11 Monachium/Niemcy    - finał karabin i pistolet

S Z A C H Y
-----------
  13-21.04 MP (miejsce do ustalenia)
  27-28.04 ME w rozwiązywaniu zadań szachowych (Wilno/Litwa)
   4-17.05 Indywidualne ME (Legnica)
  12-20.07 Drużynowe ME do lat 18 (Maribor/Słowenia)
22.07-3.08 ME kobiet (Belgrad/Serbia)
10.08-5.09 PŚ (Rompo/Norwegia)
  13-25.08 MŚ juniorów 8-18 lat (Al.-Ain/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
27.08-7.09 MŚ juniorów do lat 20 (Turcja)
28.09-9.10 ME juniorów 8-18 lat (Czarnogóra)
   7-18.11 Drużynowe ME (Warszawa)
      
S Z E R M I E R K A
-------------------
23.02-9.03 ME juniorów (Budapeszt/Węgry)
30.03-7.04 MŚ juniorów i juniorów młodszych (miejsce do ustalenia)
    5-9.06 ME do 23 lat (Toruń/Polska)
  16-21.06 ME (Zagrzeb/Chorwacja)
   6-14.08 MŚ (Budapeszt/Węgry)

           PŚ
     12.01 szpada mężczyzn (Sztokholm/ Szwecja)
     13.01 szpada kobiet (Sztokholm/Szwecja)
  17-18.01 szpada mężczyzn (Dauha/Katar)
  19-21.01 szpada kobiet (Dauha/Katar)
  19-20.01 szabla mężczyzn(Płowdiw/Bułgaria)
  25-27.01 szabla kobiet (Londyn/ W. Brytania)
  25-27.01 floret mężczyzn (Paryż/Francja)
  25-27.01 szpada mężczyzn (Legnano/ Włochy)
    1-2.02 floret kobiet (Gdańsk/Polska)
    1-2.02 szabla kobiet (Orlean/ Francja)
    2-3.02 szpada kobiet (Budapeszt/Węgry)
   8-10.02 floret kobiet (Budapeszt/Węgry)
   8-10.02 szpada kobiet (Lipsk/Niemcy)
   8-10.02 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)
  15-17.02 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)
  15-17.02 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)
  22-24.02 szabla kobiet (Gandawa/Belgia)
  22-24.02 floret mężczyzn (La Coruna/Hiszpania)
     23.02 szpada mężczyzn (Ashkelon/Izrael)
    1-3.03 szpada kobiet (St-Maur/Francja)
    1-3.03 szabla kobiet (Bolonia/Włochy)
    1-3.03 floret kobiet (St. Petersburg/Rosja)
    4-5.03 floret mężczyzn (St. Petersburg/ Rosja)
   8-10.03 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)
   8-10.03 floret kobiet (Tauberbischofsheim/ Niemcy)
   9-10.03 szabla mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
  15-17.03 szpada mężczyzn (Tallinn/Estonia)
  15-17.03 szabla kobiet (Antalya/Turcja)
     16.03 szabla mężczyzn (Helsinki/Finlandia)
  16-17.03 floret mężczyzn (Wenecja/Włochy)
  22-24.03 floret kobiet (Turyn/Włochy)
  22-24.03 floret mężczyzn (Bonn/Niemcy)
  22-24.03 szabla mężczyzn i kobiet (Moskwa/Rosja)
  23-24.03 szpada mężczyzn (Sztokholm/Szwecja)
     24.03 floret kobiet (Kopenhaga/Dania)
  26-28.04 szabla mężczyzn (Ateny/Grecja)
  26-28.04 floret mężczyzn (Seul/Korea)
  27-28.04 szabla mężczyzn i kobiet oraz szpada kobiet (Newcastle/W. Brytania)
  27-28.04 floret kobiet (Seul/Korea)
  27-28.04 szpada kobiet (Nankin/Chiny)
    3-5.05 floret kobiet (Szanghaj/Chiny)
    3-5.05 szabla kobiet i mężczyzn (Chicago/USA)
    3-5.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)
    4-5.05 floret mężczyzn (Tokio/Japonia)
     11.05 floret mężczyzn (Kopenhaga/Dania)
  11-12.05 szabla kobiet i mężczyzn (Reykjavik/Islandia)
  11-12.05 szpada mężczyzn (Berno/Szwajcaria)
  17-19.05 szpada kobiet (Rio de Janeiro/Brazylia)
  18-19.05 szpada mężczyzn i kobiet (Split/Chorwacja)
  18-19.05 szabla mężczyzn (Warszawa/Polska)
  23-24.05 szpada kobiet (Hawana/Kuba)
  24-26.05 floret mężczyzn (Hawana/Kuba)
  24-26.05 szpada mężczyzn (Buenos Aires/Argentyna)
  24-25.05 floret kobiet (Marsylia/Francja)
  25-26.05 szabla kobiet (Tianjin/Chiny)

T E N I S
---------
   14-27.01 Wielkoszlemowy turniej Australian Open (Melbourne/Australia)
     1-3.02 Spotkanie Pucharu Davisa Polska - Słowenia w 1. rundzie
            Grupy I Strefy Euroafrykańskiej (Wrocław)
     1-3.02 Pierwsza runda (1/8 finału) Pucharu Davisa - Grupa Światowa
     6-9.02 Rozgrywki o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej z udziałem Polek
            (Ejlat/Izrael)
    9-10.02 Pierwsza runda rozgrywek o Fed Cup - Grupa Światowa I - 1/4 finału
   11-17.02 Turniej WTA Premier I (Katar/Dauha)
   11-17.02 Halowe MP seniorów i seniorek (Sopot)
   18-24.02 Turniej WTA Premier I (ZEA/Dubaj)
25.02-3.03 Halowe młodzieżowe MP do lat 21 (Bydgoszcz)
    7-17.03 Turniej WTA Premier I (USA/Indian Wells)
    7-17.03 Turniej ATP Masters 1000 (USA/Indian Wells)
   20-31.03 Turniej WTA Premier I (USA/Miami)
   20-31.03 Turniej ATP Masters 1000 (USA/Miami)
     5-7.04 1/4 finału Pucharu Davisa - Grupa Światowa 
    6-14.04 Turniej WTA (Katowice)
   15-21.04 Turniej ATP Masters 1000 (Monako/Monte Carlo)
   20-21.04 Druga runda rozgrywek o Fed Cup - Grupa Światowa I - 1/2 finału
    4-11.05 Turniej WTA Premier I (Hiszpania/Madryt)
    6-12.05 Turniej ATP Masters 1000 (Hiszpania/Madryt)
   13-19.05 Turniej WTA Premier I (Włochy/Rzym)
   13-19.05 Turniej ATP Masters 1000 (Włochy/Rzym)
   19-25.05 Drużynowe mistrzostwa ATP Tour (Niemcy/Duesseldorf)
26.05-9.06 Wielkoszlemowy turniej Roland Garros (Francja/Paryż)
24.06-7.07 Wielkoszlemowy turniej Wimbledon (Anglia/Londyn)
     1-7.07 MP seniorów i seniorek (miejsce do ustalenia)
    9-14.07 Młodzieżowe MP do lat 23 (miejsce do ustalenia)
    5-11.08 Turniej WTA Premier I (Kanada/Toronto)
    5-13.08 Turniej ATP Masters 1000 (Kanada/Montreal)
   12-18.08 Turniej WTA Premier I (USA/Cincinnati)
   12-18.08 Turniej ATP Masters 1000 (USA/Cincinnati)
26.08-8.09 Wielkoszlemowy turniej US Open (USA/Nowy Jork)
    7-15.09 Challenger ATP Pekao Szczecin Open (Szczecin)
   13-15.09 1/2 finału Pucharu Davisa - Grupa Światowa
   13-15.09 Baraże Pucharu Davisa o miejsce w Grupie Światowej
   22-28.09 Turniej WTA Premier I (Japonia/Tokio)
28.09-6.10 Turniej WTA Premier I (Chiny/Pekin)
    7-13.10 Turniej ATP Masters 1000 (Chiny/Szanghaj)
   22-27.10 Turniej masters - WTA Tour Championships (Turcja/Stambuł)
28.10-3.11 Turniej ATP Masters 1000 (Francja/Paryż) 
     2-3.11 Finał rozgrywek o Fed Cup - Grupa Światowa I (miejsce do ustalenia)
    4-11.11 Turniej masters ATP World Tour Finals (Anglia/Londyn)
   15-17.11 Finał Pucharu Davisa (miejsce do ustalenia)

T E N I S  S T O Ł O W Y
------------------------
  1-3.03 MP seniorów (Ostróda)
22-24.03 MP młodzieżowców (Częstochowa)
9-12.05 MP juniorów (Kraków)
13-20.05 MŚ seniorów (Paryż/Francja)
4-13.10 ME seniorów (Schwechat/Austria)

W I O Ś L A R S T W O
---------------------
     26.01 MP na ergometrze (Wrocław)
  22-24.03 PŚ (Sydney/Australia)
     13.04 Centralne wiosenne regaty długodystansowe (Warszawa)
  27-28.04 Centralne regaty otwarcia sezonu (Poznań)
  11-12.05 Regaty międzynarodowe (Essen/Niemcy)
  24-26.05 ME juniorów (Mińsk/Białoruś)
31.05-2.06 ME (Sewilla/Hiszpania)
  21-23.06 PŚ (miejsce do ustalenia)
  28-30.06 MP (Kruszwica)
  12-14.07 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
  18-21.07 MP juniorów (Poznań)
  24-28.07 Młodzieżowe MŚ (Linz/Austria)
    2-4.08 Młodzieżowe MP (Kruszwica)
   7-11.08 MŚ juniorów (Troki/Litwa)
25.08-1.09 MŚ (Chungju/Korea)
      5.10 Długodystansowe MP (Warszawa)
  19-20.10 Centralne regaty jesienne (Poznań)

Z A P A S Y
-----------
25-26.01 PP seniorek i seniorów - styl wolny (Międzyzdroje)
25-27.01 Golden GP - styl wolny kobiet i mężczyzn (Krasnojarsk/Rosja)
26-27.01 PP seniorów - styl klasyczny (Racibórz)
   2-3.02 Golden GP - styl klasyczny (Stambuł/Turcja)
19-20.02 PŚ - styl klasyczny (Teheran/Iran)
22-23.02 Międzynarodowy Memoriał Marcina Jureckiego seniorów - styl wolny (Białogard)
23-24.02 Golden GP - styl klasyczny (Szombathely/Węgry)
   1-2.03 Międzynarodowe MP juniorek (Brzeźnica)
   2-3.03 PŚ kobiet (Ułan Bator/Mongolia)
19-24.03 ME seniorów i seniorek - styl klasyczny i wolny (Tbilisi/Gruzja)
22-23.03 MP juniorów - styl klasyczny (Kartuzy)
12-13.04 Międzynarodowe MP juniorów - styl klasyczny (Warszawa)
19-20.04 MP juniorów - styl wolny (Krasnystaw)
19-20.04 MP juniorek (Koronowo)
26-27.04 MP seniorów - styl klasyczny (Kostrzyn)
11-12.05 MP seniorek (Środa Wlkp.)
24-25.05 MP seniorów - styl wolny (Poznań)
30.5-1.06 Międzynarodowe MP juniorów - styl wolny (Osielsko)
   7-8.06 Akademickie MP - styl wolny, klasyczny i kobiet (Warszawa)
   2-7.07 ME juniorów i juniorek - styl klasyczny i wolny (Skopje/Macedonia)
   2-4.08 Memoriał Władysława Pytlasińskiego - styl klasyczny (Warszawa)
  2-25.08 MŚ kadetów i kadetek - styl klasyczny i wolny (Zrenjanin/Serbia)
  9-11.08 Memoriał Wacława Ziółkowskiego (Spała)
  9-11.08 Poland Open – kobiety (Spała)
13-18.08 MŚ juniorów i juniorek - styl klasyczny i wolny (Sofia/Bułgaria)
16-22.09 MŚ seniorów i seniorek (Budapeszt/Węgry)
20-21.09 Drużynowe MP juniorów - styl wolny (Spiczyn)
20-21.09 Drużynowe MP juniorów - styl klasyczny (Piotrków Tryb.)
   4-5.10 Młodzieżowe MP - styl wolny (Białogard)
   4-5.10 Drużynowe klubowe MP juniorek (Chełm)
   5-6.10 Młodzieżowe MP kobiet (Zamość)
11-13.10 Finał Golden GP - styl klasyczny (Baku/Azerbejdżan)
25-26.10 Młodzieżowe MP - styl klasyczny (Janów Lubelski)
   6-7.12 PP seniorek (Czarny Bór)
    
Ż E G L A R S T W O
-------------------
28.02-7.03 MŚ kl. RS:X (Buzios/Brazylia)
29.03-5.04 MŚ kl. OK Dinghy (Pattaya/Tajlandia)
29.04-5.05 ME w formule windsurfing (Praia da Vitoria/Portugalia)
29.06-7.07 ME kl. 49er (Aarhus/Dania)
29.06-7.07 ME kl. Optimist (Balatonfopldvar/Węgry)
    6-13.07 MŚ i ME kl. Laser 4.7 (Balatonfopldvar/Węgry)
   11-20.07 MŚ juniorów ISAF (Limassol/Cypr)
   13-17.07 ME kl. Raceboard (Sopot)
   15-26.07 MŚ kl. Optimist (Riva del Garda/Włochy)
   17-28.07 Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)
   19-27.07 ME kl. Finn (Warnemunde/Niemcy)
   20-26.07 ME kl. OK Dinghy (Carnac/Francja)
   22-31.07 MŚ kl. 420 (Walencja/Hiszpania)
25.07-3.08 MŚ kl. Cadet (Nieuwpoort/Belgia)
26.07-2.07 MŚ kl. 29er (Aarhus/Dania)
27.07-3.08 MŚ kl. Techno (Sopot)
30.07-11.08 MŚ kl. 470 (La Rochelle/Francja)
   23-31.08 MŚ kl. Finn (Tallinn/Estonia)
   26-31.08 MŚ w formule windsurfing (Neusiedl am See/Austria)
30.08-6.09 ME kl. Laser, MŚ i ME kl. Laser Radial (Dun Laoghaire/Irlandia)
    5-15.09 ME kl. 470 (Formia/Włochy)
   24-29.09 MŚ kl. 49er (Marsylia/Francja)
28.09-7.10 MŚ kl. Laser Radial kobiet (Rizhao/Chiny)
   14-23.11 MŚ kl. Laser (Al Musannah/Oman)
27.12-3.01 MŚ juniorów kl. Laser (Al Musannah/Oman)

Ż E G L A R S T W O  L O D O W E
--------------------------------
26.01-2.02 MŚ kl. DN (bojery) (USA)
   9-10.02 MP juniorów kl. DN (bojery), MP kl. Ice-Opti (Zalew Wiślany)
  16-17.02 MP kl. DN (bojery) (miejsce do ustalenia)
   2-10.03 MŚ w windsurfingu zimowym (Kalajoki/Finlandia)
  10-15.03 ME kl. DN (bojery) (Finlandia)

Ż U Ż E L
---------
      GP – el. MŚ
23.03 Nowej Zelandii (Auckland)
20.04 Europy (Bydgoszcz)
4.05 Szwecji (Goeteborg)
18.05 Czech (Praga)
1.06 Wielkiej Brytanii (Cardiff)
15.06 Polski (Gorzów Wlkp.)
29.06 Danii (Kopenhaga)
3.08 Włoch (Terenzano)
17.08 Łotwy (Daugavpils)
7.09 Słowenii (Krsko)
21.09 Skandynawii (Sztokholm)
5.10 Polski (Toruń)

      kwalifikacje do GP 2014
22.07 półfinał (Lonigo/Włochy)
22.07 półfinał (Esbjerg/Dania)
24.08 finał (Poole/W. Brytania)

      drużynowy PŚ
13.07 półfinał (Częstochowa)
15.07 półfinał (King's Lynn/W. Brytania)
18.07 baraże (Praga/Czechy)
20.07 finał (Praga/Czechy)

      el. MŚ juniorów (GP U-21)
29.06 Piła
20.07 Daugavpilis/Łotwa
10.08 Berwick/W. Brytania
14.09 Terenzano/Włochy
2.10 Bahia Blanca/Argentyna
9.10 Bahia Blanca/Argentyna

      drużynowy PŚ juniorów (U-21)
28.04 półfinał (Neustadt/Donau/Niemcy)
25.05 półfinał (Gdańsk)
28.09 finał (Pardubice/Czechy)

25-26.01 drużynowe MŚ w jeździe na lodzie (Sanok)


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    Anonymous
  • 2
    Alex
  • 3
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 07.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 36
  • 4
    gr3
  • 5
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione