nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI

dodane 28.12.2012 09:57

Przyjaźń w Kościele

Czterdzieści tysięcy osób z całej Europy i spoza niej. 12 tys. Polaków. Wszyscy oni wezmą udział w 35. Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbywa się w Rzymie.

Od 28 grudnia do 2 stycznia młodzi pielgrzymi modlą się, rozmyślają i uczestniczą w życiu parafii, rodzin oraz wspólnot zakonnych Rzymu i okolic.

Wspólne modlitwy odbywają się codziennie o godz. 14.00 i 19.30 w siedmiu wielkich kościołach rzymskich, w tym w najważniejszych bazylikach: św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami. Na terenie Circo Massimo rozdawane są posiłki. W programie popołudniowych spotkań tematycznych znajdą się odwiedziny katakumb i innych miejsc związanych z wiarą.

Spotkanie Europejskie, choć włączone w życie miasta, odbywa się zgodnie z założeniami „pielgrzymki zaufania”, prowadzonej przez Wspólnotę z Taizé. Składa się na nią: program poranny w parafiach, obejmujący modlitwę, wymiana myśli w grupach oraz odkrywanie znaków nadziei w okolicy; popołudniowe spotkania tematyczne dotyczące życia duchowego, sztuki i kwestii społecznych; modlitwa o pokój w parafiach, a następnie „Święto Narodów” u progu Nowego Roku.

Po przybyciu do Rzymu uczestnicy otrzymują tekst przesłania brata Aloisa, przeora Wspólnoty z Taizé, z czterema propozycjami, jak „oczyszczać źródła zaufania do Boga”. „Mamy nadzieję, że to spotkanie w Rzymie stanie się pięknym doświadczeniem wspólnoty, że młodzi ludzie będą mogli odkryć Kościół jako miejsce przyjaźni, gdzie spotykamy się ponad wszelkimi granicami. A Tym, który nas gromadzi jest Zmartwychwstały Chrystus!” - powiedział brat Alois.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione