nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 10.10.2012 18:03

Zemsta nie jest rozwiązaniem

Mam dwie przyjaciółki, które od pewnego czasu obgadują mnie, kłamią, oszukują. Nie wiedzą, że ja wszystko wiem. Mam tego dosyć i obmyślam zemstę. Nastolatka

Zemsta to nie jest dobry pomysł. O wiele bardziej byś je zdenerwowała, gdybyś zupełnie spokojnie powiedziała coś w stylu: "dziewczyny, nie bądźcie dziecinne. Widzę dobrze, co się dzieje, ale nie zamierzam wchodzić w takie dziwne zachowania. Jeśli coś do mnie macie, to bądźcie odważne i powiedzcie mi to w oczy."Każdy wie, że przyjaźń w trójkę nie jest łatwa, bo często dwie występują przeciwko jednej. Ale mądre osoby potrafią się tak przyjaźnić. Powiedz im, że i Wy, jeśli jesteście mądre, to sobie poradzicie. Powiedz im, że jeżeli uważają, że Wasza przyjaźń wygasła, to niech to powiedzą w oczy, a nie obgadują i kłamią. Nie stawaj się podobna do nich. Pokaż im, że jesteś mądrzejsza, dojrzalsza i to będzie najlepsza "zemsta". Szukaj nowych koleżanek, ale tych starych nigdy nie obgaduj. Przypominam słowa św. Pawła: "nie odpowiadaj złem na zło, ale zło dobrem zwyciężaj."

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  RadekChstczki
  ostatnia aktywność: Dziś 16:52
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1