nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.09.2012 23:58

Smutna prawda o przyjaciółce

Smutna prawda o mojej przyjaciółce jest taka, że mam jej dosyć, a możliwe, że ona mnie też. Ciągle mi dogryza, nieustannie okazuje niezadowolenie, wyśmiewa moje pomysły. Mam wielką ochotę, by już z nią nie siedzieć, bo po co się męczyć? 11-latka

Napisałaś, że to smutna prawda. A ja myślę, że nie taka smutna. To jest zupełnie naturalne, wszyscy to znają. W mało przyjemny sposób koleżanka pokazuje, że marzy o zmianach, bo Wasze relacje są złe. Mam bardzo dużo lat, ale pamiętam, jak w szkole miałyśmy się często serdecznie dosyć. Człowiek w młodości, ale i przez całe życie powinien poznawać jak najwięcej ludzi. Nie jest wcale dobrze, że dwie przyjaciółki są tylko razem, razem siedzą, nikogo za dobrze nie poznają. Rozglądaj się uważnie po klasie, podchodź na przerwach do koleżanek, zwróć uwagę, które przyjaciółki też mają się dosyć. Miałam kiedyś świetną klasę, gdzie duża grupa dziewczyn postanowiła, że co semestr będą zmieniały się miejscami. Robiły tak do końca 8 klasy i to było dobre. Tylko uwaga- trzeba uważać, by się nie obgadywać, nie zdradzać tajemnic, być wobec siebie uczciwym. Może za miesiąc lub dwa zatęsknicie za sobą, może ona się zmieni.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26